Laik Cumhuriyet’in 100. yılında Kadıköy’den haykırdık: Laik Cumhuriyet’in; Antiemperyalizm, Tam Bağımsızlık ve Laiklik İlkelerini tümüyle benimsiyor ve savunuyoruz, savunacağız!

29.10.2023
110
A+
A-

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Kurtuluş Partililer olarak tüm coşkumuzla, heyecanımızla alanlarda, meydanlarda haykırdık: “Yaşasın Laik Cumhuriyet!”

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak bugün, Kadıköy Mustafa Kemal Heykeli önünde pankartlarımız, dövizlerimiz, marşlarımız ve sloganlarımızla 100’üncü yıl kutlaması gerçekleştirdik.

Eylemimiz Kurtuluş Savaşımızın zaferlerini anlatan marşlarla başladı. Çocuklarımızın ellerinde üzerlerinde Kalpaklı Mustafa Kemal görseli ile “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” , “Laik Cumhuriyet 100 Yaşında” yazılarının bulunduğu kırmızı balonlar dalgalandı.

“Laik Cumhuriyet’in; Antiemperyalizm, Tam Bağımsızlık ve Laiklik İlkelerini Tümüyle Benimsiyor ve Savunuyoruz, Savunacağız”, Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın “Cumhuriyet Demek, Türk Milletinin Bağrına Oturmuş Olan Emperyalizmle Saltanat’a Karşı Kurduğu Bir Savunma Kalesidir” sözünün yazılı olduğu ve Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazan sözünün bulunduğu pankartlar açıldı.

Dalgalanan flamalarımızın yanında ayrıca “Cumhuriyetin Tam Bağımsızlık İlkesini Savunuyoruz”, “Yaşasın Laik Cumhuriyet”, “Gericiliği Yeneceğiz”, “Kahrolsun Ortaçağcı Gericilik Yaşasın Laik Cumhuriyet” ve “Emperyalizmi Yeneceğiz” dövizleri taşındı.

Eylemimizde basın açıklamasını İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina Karaman yaptı. Av. Pınar Akbina Karaman, Partimizin Genel Merkezi tarafından hazırlanan basın bildirisini okudu.

Bir Asır önce kurulan Laik Cumhuriyet’in; Antiemperyalizm, Tam Bağımsızlık ve Laiklik İlkelerini Tümüyle Benimsiyor ve Savunuyoruz, Savunacağız

Kadıköy’de bulunan halkımızın ilgiyle izlediği eylemimizde sık sık “Yaşasın Cumhuriyet Bayramımız”, “Mustafa Kemal Ölümsüzdür”, “Gericilik Yenilecek, Cumhuriyet Yaşayacak”, “Yaşasın Laik Cumhuriyet”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganları atıldı.

Eylemimizi coşkulu bir şekilde tamamladıktan sonra 29 Ekim bildirilerimizi Kadıköy halkı ile buluşturduk.

29 Ekim 2023

HKP İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz