Yurtici Kargo İşçisi Yalnız Değildir! >>> 02.02.2013

03.02.2013
525
A+
A-

DİSK Nakliyat İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan Yurtiçi Kargo İşçilerinin İstanbul, Ankara ve Konya’da sürdürdükleri direnişleri tüm hızıyla devam ediyor. Baskılara, işten çıkarmalara karşı direnişçi işçiler mücadele bayrağını dalgalandırıyor.

Kurtuluş Partililer, kölelik koşullarına başkaldıran Kargo çalışanlarının mücadelelerini destekleyerek omuz veriyor. 2 Şubat günü Yurtiçi Kargo Haramidere Aktarma Merkezi’nde direnişe geçen işçiler ziyaret edildi.

Kurtuluş Partililer Aktarma Merkezinin önüne kortej halinde, “Kargo İşçisi Yalnız Değildir”, “Yurtiçi Kargo’ya Sendika Girecek”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat İş” sloganlarıyla geldi. İşçilerin coşkulu karşılamasının ardından Nakliyat İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal, kargo işçisinin mücadelesini aktararak her zaman yanlarında olan Kurtuluş Partililere teşekkür etti.

Ardından HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Yönetici Halil Arabulan işçilere hitaben bir konuşma yaptı. Parababalarının sömürü düzenine karşı kurulan ve mücadele eden Kurtuluş Partisi’nin, kargo işçilerinin, Yurtiçi Kargo işverenine karşı başlattığı bu onurlu ve kutsal direnişi sonuna kadar desteklediğini söyledi.

1992 Yurtiçi Kargo Direnişinde mücadele etmiş olan HKP MYK Üyesi Safiye Arslan da bu sefer Nakliyat İş ve Ali Rıza Başkan önderliğinde Yurtiçi Kargo İşçisinin mücadeleyi zafere ulaştıracağına inandığını söyledi.

Kurtuluş Partisi Gençliği adına yapılan konuşmada da işçilerin haklı mücadelesinin ses getirdiği, umut verdiği belirtilerek zafere olan inanç dile getirildi.

Ziyaret halaylar ve sloganlarla sona erdi.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz