Yurtiçi Kargo Direnişçilerine ziyaretlerimiz devam ediyor >>> 04.02.2013

04.02.2013
507
A+
A-

Yurtiçi Kargo Direnişçilerine ziyaretlerimiz devam ediyor

Anayasal haklarını kullanıp DİSK/Nakliyat-İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Yurtiçi Kargo İşçilerinin direnişleri İstanbul’da üç ayrı merkezde, Ankara’da ve Konya’da devam ediyor. Halkın Kurtuluş Partisi olarak işi, ekmeği ve onuru için direnişte olan işçileri 4 Şubat’ta Çayırova Aktarma Merkezi önündeki ziyaret ettik.

Sloganlar eşliğinde yürüyerek vardık direniş yerine. Direniş yerinde Nakliyat-İş Sendikası Örgütlenme Sekreteri Erdal Kopal’ın Yurtiçi Kargo’da işçilerin 15-16 saat kölece çalıştırıldıklarını; karşılığında asgari ücret düzeyinde ücret aldıklarını, sendikalı olan işçilere olan baskıları anlatan konuşmasının ardından Partimiz adına görevli Ahmet Adeka arkadaşımız söz aldı.

Ahmet Yoldaş; Partimizi ve işçi örgütlenmelerine olan bakışımızı anlatan bir konuşma yaptı. Ardından söz alan İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina da Yurtiçi Kargo patronunun hukuksuzluğuna, baskılarına, kölece dayatılan çalışma koşullarına başkaldıran direnişçi işçileri tebrik ederek başladı sözüne. Tayyipgiller Hükümetinin işçilerin kanları pahasına kazandıkları hakları, çıkardığı yasalarla teker teker gasp ettiğini, Yurtiçi Kargo patronu gibi diğer Parababalarının da işçilerin omuzları üzerinde servetlerine servet kattığını anlattı. İnsanca yaşama koşullarının örgütlü mücadeleden geçtiğini anlatan Pınar Akbina’nın coşkulu konuşması atılan sloganlarla sık sık kesildi. 1992 Yurtiçi Kargo direnişçisi Safiye Arslan Yoldaş da işçilere hitaben bir konuşma yaptı.

Ziyaretimiz, işçilerle birlikte yediğimiz öğle yemeği ardından çekilen halaylar, söylenen türkülerle devam etti. Kargonun vardiya değişimi sırasında direnişçi işçilerle birlikte atılan sloganlar, alkışlar, ıslıklar, zılgıtlar sonucunda yeni vardiyasına gelen işçileri işveren arka bahçede tutarak uzunca bir süre işbaşı yaptıramadı.

Yurtiçi Kargo da DİSK Nakliyat-İş Sendikası toplu sözleşme yapana kadar ziyaretimiz ve her türlü desteğimiz devam edecek.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz