“Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi” >>> 24.01.2013

24.01.2013
486
A+
A-

mumcu2

Bugün gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin 20. yıldönümü. Yurtsever gazeteci Uğur Mumcu, Kontrgerilla tarafından 24 Ocak 1993 günü Ankara’da Karlı Sokak’ta evinin önünde arabasına konan bombanın patlamasıyla hayatını kaybetmişti. Tıpkı diğer Kontrgerillanın cinayetleri gibi sözde failleri bulunamadı. Ama Uğur Mumcu unutulmadı, her yıl sevenleri, yurtseverler, demokratlar tarafından kitlesel eylemlerle anılmaya devam ediyor; yüreklerde yaşamaya devam ediyor.

Kontrgerillanın bu cinayetini lanetlemek, Uğur Mumcu’yu anmak için 24 Ocak akşamı saat 18:30’da Şişli Cami önünde toplandık. ADD, 68’liler Birliği, Eğitim İş gibi kurumların da katıldığı eylemde, Kurtuluş Partililer olarak, AB-D Emperyalizmine-Tayyipgillere karşı öfkemizi haykırdık.

“Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Katil ABD Ülkemizden Defol”, “Kahrolsun MİT CIA Kontrgerilla”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarını haykırdık.

mumcu1

Şişli Cami önünde başlayan yürüyüş Harbiye’deki Uğur Mumcu Anıtı önüne kadar sürdü, burada yapılan açıklamanın ardından kitle dağıldı.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz