Taksim Dayanışması’ndan Gezi İsyanı Şehitleri için Galatasaray Lisesi önünde açıklama

21.01.2015
561
A+
A-

Taksim-Gezi İsyanı sırasında Eskişehir’de katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın katillerinin yargılandığı duruşma öncesinde, Taksim Dayanışması Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Eylem sırasında “Ölenlerin ‘suçlu’ katillerin ‘meşru’ görüldüğü bir ülkede yaşamak istemiyoruz” yazılı pankart ve Taksim-Gezi Şehitlerinin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşındı.

Basın açıklaması sırasında sık sık “Hırsız Katil AKP”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atıldı. Basın açıklaması Taksim Dayanışması sözcüleri tarafından okundu. Açıklamada Berkin Elvan, Ahmet Atakan ve Abdullah Cömert’in katillerinin hâlâ bulunamadığı açıklandı ve diğer şehitlerin davalarında üst üste hukuksuzlukların bulunduğu ortaya konuldu.

Basın açıklamasının okunmasının ardından, Kayseri’de yapılacak duruşma için yola çıkmak üzere Tepebaşı’na kadar yüründü. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bizler de eylemde diğer kurumlarla birlikte yerimizi aldık.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz