Devrimler Kartalı Lenin Usta Ölümsüzdür!

21.01.2015
547
A+
A-

Bugün, kendini ve hayatını İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine adamış ve bunu tarihte ilk kez Şanlı Ekim Devrimi ile taçlandırmış olan Lenin Usta’nın ölüm yıldönümü. 22 Nisan 1870’te doğan Lenin Usta, bundan 91 yıl önce, 21 Ocak 1924’te ömrünü adadığı işçi sınıfının kurtuluşu mücadelesini kazandıktan 4 yıl sonra hayatını kaybetti.

Marks ve Engels ustaları en iyi şekilde anlamış olan Lenin Usta onların öğretilerini pratiğe geçirerek, Rusya’daki Kapitalist-Emperyalist düzeni alaşağı ederek Sosyalizmi kurdu. Emperyalizmin en iğrenç taraflarını görmüş ve göstermiş olan Lenin Usta ülkesine Sosyalizmi getirerek, ezilen Dünya Halklarına birer umut ışığı olmuştur.

Lenin Usta bizlere çok büyük bir teorik ve pratik hazine bırakmıştır. “Devrimci teori olmaksızın devrimci pratik olamaz” diyen Lenin Usta Kapitalizmin artık sonlarına gelindiğini ve onun ileri aşaması olan Emperyalizmin eşitsiz düzenini bizlere açıklamış ve insanlığın tek kurtuluşunun Sosyalizmde olabileceğini göstermiştir.

Bizler Marks, Engels, Lenin Ustaların teorik ve pratik mücadelelerini bizlere gösterdikleri yoldan devam ettiriyoruz. Eninde sonunda dünyanın en haklı ve meşru mücadelesi olan işçi sınıfı mücadelesini başarıya ulaştıracağız! 21.01.2015

İşçi Sınıfının Büyük Önderi Lenin Usta Ölümsüzdür!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz