AKP’giller vatan topraklarını parsel parsel satmaya devam ediyor, Partimiz vatan satıcıların peşini bırakmıyor!

03.10.2023
139
A+
A-

AKP’giller’in Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Trakya bölgesinin yüzölçümünden daha büyük bir hazine arazisini satışa çıkardı. 33 bin 53 kilometrekarelik vatan toprağının yerli yabancı Parababalarına peşkeş çekilmesini yargıya taşıdık.

AKP’giller’in Reisi RTE, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Özelleştirme İdaresi Başkanı Bekir Emre Haykır hakkında “görevi kötüye kullanma”, “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” ve “Anayasa’yı ihlal” suçlarını işledikleri için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusuna ilişkin MYK üyemiz ve İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina şunları dile getirdi:

*******

Değerli Halkımız;

6 Eylül 2023 tarihinde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomide üç yıllık yol haritasını belirleyen orta vadeli program açıklandı. Bu programa göre bütçe açığı hedefi, son yüz yılın en yüksek rakamına ulaşmış durumda.

Peki, bu bütçe açığı hangi gelirleriyle finanse edilecek?

İşte asıl sorun burada başlıyor. Hazine tarafından yüz yılın satışı olarak değerlendirilen 33 bin 53 kilometrekare hazine arazisi satışa çıkarılmış durumda şu anda. Ve Özelleştirme İdaresi tarafından yapılacak bu satış oranı şu anda Trakya’nın yüzölçümünden daha büyük bir alandır. Ayrıca bu yüzölçümü Belçika, Slovenya ve Arnavutluk’un yüzölçümünden de fazla bir alandır.

Görüldüğü gibi 21 yıldır iktidarda olan AKP tarafından ülke ekonomisi çöküş noktasına getirilmiştir. Uyguladıkları politikalarla daha önce de defalarca suç duyurularımıza konu olduğu gibi ülkeyi batışa doğru sürüklemektedirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu nedenle biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak öncelikle bu özelleştirme nedeniyle görevi kötüye kullanma suçundan Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Şimşek, Mehmet Özhaseki, Bekir Emre Haykır hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca yapılacak bu satışlar en çok yabancılara yapılacaktır. Bildiğimiz gibi 2003 yılında yürürlüğe giren ve yabancılara toprak edinimini kolaylaştıran 4916 sayılı kanundan sonra yabancılara satış çok ciddi bir şekilde arttı. Ve son yıllarda ne yazık ki emperyalist sömürü ve savaş politikasının bir ürünü olarak ülkemiz ABD, Avrupa Birliği Emperyalizmi ve AKP’nin politikaları nedeniyle tam bir göçmen, sığınmacı cennetine dönmüş durumdadır. Şu anda bu rakamın 15 milyon civarında olduğu söylenmektedir.

İşte bu nedenle de suç duyurumuza bir madde daha ekledik. Burada da TCK’nin 302’nci maddesinde düzenlenen devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma suçundan suç duyurusunda bulunduk.

********

Vatan topraklarımızın bir karışına dahi el uzatanlar, karşılarında Halkın Kurtuluş Partisi’ni bulmaya devam edecektir!

3 Ekim 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz