Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü!

04.10.2023
127
A+
A-

Ama Parababalarının Sınıflı Toplum rezilliği içinde, insanın insanlığından çıkarıldığı bu aşağılık ve ahlâksız düzende, koruyamadık, koruyamıyoruz sizleri!

Bugün 4 Ekim! Yani tehdit altında olan sizlerin;

Evcilinizin, yaban doğada yaşayanınızın;

Patilinizin, pençelinizin, kanatlınızın, yüzgeçlinizin;

Yaşam hakkına saygı duyulmasına ve korunmasına, doğal yaşam alanlarınıza müdahale edilmemesine, yaşamınızı sürdürmek için insanlığın üzerine düşen görevleri yerine getirmesine dikkat çekmek için ilan edilmiş bir gün.

Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü!

Ama Parababalarının Sınıflı Toplum rezilliği içinde, insanın insanlığından çıkarıldığı bu aşağılık ve ahlâksız düzende, koruyamadık, koruyamıyoruz sizleri!

Yaşam alanlarınızı elinizden alıyor, üstüne çöküyor, yakıyor, yıkıyor, talan ediyor;

Bu çürümüş, bu gözü doymaz sömürü düzeninin egemenleri!

Yanan ormanlarda, kirlenen ve kuruyan sularda, çölleşen doğada, beton yığını kentlerin sokak aralarında, işkenceler görerek, acılar çekerek yitip gidiyorsunuz!

Kâr hırsı ile evcil canlı oyuncaklar olarak üretiliyor ve pazarlanıyor; bıkılınca insafsızca bilinmezlere bırakılıyorsunuz!

Yabanıl olanlarınıza zenginler, pahalı zevkleri için av partileri düzenliyor!

Siz ince boyunlu, ince bacaklı ceylanların, cerenlerinizin;

Siz samur kürklülerin oluk oluk akan kanları, şehvet çığlıkları oluyor bu insanlıklarından çıkmışların ağızlarında! Türünüz tükeniyormuş, umurlarında mı onların!

Ama bizlerin umurunda!

Tüm bu rezilliklerin, acımasızlıkların, kötülüklerin, soysuzlukların kaynağının Parababalarının hayâsız sömürü düzeni olduğunu bilenlerin umurunda!

Sizler yaşayamazsanız insanın da yaşayamayacağının bilincinde olan, yüreği sevgi dolu, Gerçek İnsan, Gerçek Devrimcilerin umurunda!

İşte bunun için bizler;

Yaşanan tüm bu acıların ve kötülüklerin kaynağı olan bu aşağılık Sınıflı Toplum düzeninden kurtulmak için kazanana kadar mücadele edeceğiz!

4 Ekim 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz