Partimiz; temel milli değerler aleyhine ve kamu zararına faaliyet yürüten Ortaçağcı Vakıflar üzerinden Halkımızın birikimlerini ABD’ye kaçıran AKP’giller hakkında suç duyurusunda bulundu

26.05.2022
259
A+
A-

Aşağıdan yukarıdan yolun sonu yaklaşıyor AKP’giller ve avanesi için. Bundan sonraki yaşamlarını zevk-ü sefa içerisinde geçirebilmek için kendilerine hizmet eden vakıflar aracılığıyla yurtdışına kaçırabildikleri kadar parayı kaçırıyorlar. Mafyatik bir suç örgütü olan AKP’giller’in, TCK’de yer alan neredeyse bütün suçları işlediler. Bundan dolayı Çelik Bileziğin bileklerine geçmesini önlemek için kaçmaktan başka şansları yok. Ataları Vahdettin’ler, Damat Ferit’ler gibi bunlar da topuklayacaklar.

İşte Tecavüzcü Ensar Vakfı, Kamu Malı yiye yiye şişen TÜRGEV, TURKEN gibi vakıflar aracılığıyla milyar dolarların, AKP’giller’in sahibi, yaratıcısı, kullanıcısı ABD’ye kaçırıldığının belgeleri ortaya saçılmış durumda.

Partimiz bir kez daha kamu malı aşırıcılarını, yiyicilerini Yargıya taşıdı. Bu ülkenin kaynaklarını yurtdışına kaçıranlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrası Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Değerli Halkımız;

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan’ın çocukları eliyle kurulan vakıfların yurt dışına para transferleriyle ilgili önemli belgeler ve bilgiler paylaştı. Bu gerçekten önemli bir çaba, fakat eksik bir girişim oldu. Çünkü ortada ciddi anlamda gerek Türk Ceza Kanunu bakımından gerekse Vergi Usul Kanunu bakımından onlarca suç bulunmaktadır.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak zaten geçmişten bu yana bu vakıfların TÜRGEV’in, Ensar’ın ve başka benzer vakıfların özellikle kamu malını aşırmada ve vurgunda nasıl araç olarak kullanıldıklarına dair teşhirlerimizi ve suç duyurularımızı yapmıştık.

Bu son bilgilerle artık Türkiye’de topladıkları paraları yurtdışına yani Amerika’ya hatta o Amerika’da da yine TÜRGEV ve Ensar’ın birlikte kurduğu TURKEN isimli vakfa transfer edildiği kanıtlanmış oldu. Dolayısıyla bu yapılan işlem “Zimmet”, “İrtikâp”, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi”, “Güveni Kötüye Kullanma”, “Nüfuz Ticareti”, “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama”, “Denetim Görevinin İhmali”, “Temel Millî Yararlara Karşı Faaliyette Bulunmak İçin Yarar Sağlama” ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 359.  Maddesindeki “Kaçakçılık” suçlarını oluşturan fiillerdir.

Bu fiillerin şüphelileri; Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan, Esra Albayrak, Halil Mutlu, Ömer Faruk Albayrak, Haluk Gani, Hazine ve Maliye Bakanları, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı ve Üyeleri, Ensar Vakfı Başkan ve Üyeleri, TÜRGEV Başkan ve Üyeleri, TURKEN Vakfı’nın Başkan ve Üyeleri olmak üzere Savcılıkların soruşturma aşamasında tayin edecekleri diğer şüpheliler hakkında Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün itibariyle suç duyurusunda bulunulmuştur.

Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkeyi seven, sayan ülkenin kamu kaynaklarının yurtdışına kaçırılmasına karşı mücadele eden bir partidir. Aslında Osmanlı da vakıflar eliyle soyuluyordu. Günümüz Türkiye’sinde de çıkar amaçlı suç örgütüne dönüşmüş olan AKP İktidarının vakıflar eliyle ülkemizin kaynaklarını, ülkemizin birikimlerini kendi dünyalıklarını yapmak üzere yurtdışına kaçırdığı görülüyor. Ve bunun bir suç olduğunun bilinciyle peşine düşmüş durumdayız. Bu mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

26 Mayıs 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz