Partimiz, 15 Temmuz’un kayıp silahlarına dair bilgi saklayan Selim Temurci hakkında suç duyurusunda bulundu

15.07.2022
244
A+
A-

Eski AKP’li yeni Gelecek Partili Selim Temurci, 15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşı ile ilgili bildiklerini siyasi menfaat elde etmek için saklıyor… Suç İşliyor… HKP de hesap soruyor: Bildiklerini savcıya anlat, kamuoyuyla paylaş!

15 Temmuz’un yani Ortaçağcı iki gerici gücün; AKP ve FETÖ’nün Laik Cumhuriyet’in ganimetlerini paylaşmak için tutuştukları savaşın yıldönümünde vatanı, halkı için değil, sallanan AKP’giller iktidarının yıkılacak olmasından siyasi rant elde etmek hesabında olan Davud’un oğlunun Gelecek Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olan eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, kendisini de karıştığı pisliklerden kurtarmayı amaçlayarak, 15 Temmuz’un kayıp, kayıt dışı silahları ile ilgili bilgileri bilmesine rağmen sakladığını, seçim gecesi açıklayacağını TV ekranlarında açıkladı.

Daha 16 Temmuz 2016 günü Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı açıklamasında bu kapışmanın başından sonuna AB-D planlı bir hareket olduğunu, amacının Laik Cumhuriyet’in yıkılmasına hız vermek olduğunu, bu olayın Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle Allahın lütfu değil, AB-D AB Emperyalistlerinin AKP’giller’e ve reisine verdiği son fırsat olduğunu belirtmişti.

İşte o kapışma sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tabiî doğal olarak Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dâhilinde, devlet envanterinde kayıtlı olmayan Kalaşnikof silahların, AKP Gençlik Kolları’na ait bir araçla sivillere dağıtıldığını, organize suç örgütü lideri Sedat Peker izlenme sayısı 40 milyonu bulan videolarında paylaştı.

Kurtuluş Partili Hukukçular da buna dair biri Mayıs diğeri Temmuz 2021’de olmak üzere iki suç duyurusunda bulundu. İkisi de halen açık. İncelemede.

Bu üçüncü suç duyurusunun konusu da Selim Temurci’nin bildiklerini açıklamaması.

Selim Temurci, Sedat Peker’in kayıp silahlar ve dağıtılan kalaşnikof silahlarla ilgili açıklamalarını doğruluyor. Bizim arkamızdan dolanıldı diyerek kendini de kurtarmak istiyor. Ancak asıl olarak yeni siyasi partisinin ve üyelerinin siyaset yapmasına engel olunmasını, işlerinden, aşlarından olmasını vatanın üstünde tutarak siyasi çıkar amaçlı olarak seçime 3-4 ay kala açıklayacağı bilgiler olduğunu itiraf ediyor.

HKP de soruyor savcılara:

Selim Temurci’de bilgiler var. Söylemiyor. Vatan elden gidiyor. Daha ne zaman Cumhuriyet’in savcıları olduğunuzu hatırlayacaksınız? FETÖ’nün savcıları gitti. AKP’giller’inkiler de gidecek çok açık.

Bu suç duyurularını yapan Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı’na da, hazırlayan HKP avukatlarına da soruşturma açmak kolay şimdi. Ya yarın bu dosyalar arşivden çıkınca ne olacak?

15.07.2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz