Partimiz, Cennet Koyu’muzu cehenneme çevirmeye yeminli AKP’giller ve avanesi hakkında suç duyurusunda bulundu

19.07.2022
227
A+
A-

AKP’giller ve cennet vatanımızın her köşesini talan göreviyle görevlendirilen Beşli Çete durmuyorlar. Devlet gücü ellerinde; ne doğal SİT alanı, ne mahkeme kararı, ne hak hukuk dinliyorlar. Taptıkları Para Tanrısının emirleri doğrultusunda bozuyorlar, yıkıyorlar, nefes alan canlıları katlediyorlar. Tüm canlıların nefeslerini tıkıyorlar, oksijen kaynaklarını kurutuyorlar.

Halkımızı öbür dünyada cenneti vaat ederek uyutuyorlar, kendileri bu dünyadaki cennetleri yok ediyorlar. İşte Bodrum Cennet Koyu… Doğal SİT alanı ama bunlar için ne gam. Tabiat varlığı olması nedeniyle yapılaşmaya izin vermeyen Danıştay Kararları var. Bunlar için hiç önemli değil. Vicdanları da olmayınca ne yasa dinliyorlar ne hak ne hukuk.

Halkımıza ettiği küfrün gereklerini yerine getirircesine başrolde yine Cengiz Holding, Bodrum’daki Cennet Koyu’nu Cehenneme çevirmek için, AKP’giller ve Reisinden aldığı destekle betonlaştırmaya devam ediyor.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak içimiz kan ağlıyor bu doğa katliamlarına. Yerli satılmışların bu suçunu da kayıt altına aldırdık ve Tayyip Erdoğan ve Mehmet Cengiz başta gelmek üzere sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusu sonrası Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

Saygıdeğer Halkımız,

AKP’giller’in vurgunlarına, talanlarına artık yetişemiyoruz. Hemen her gün yeni vurgun ve talanla karşılaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Bodrum’da Cennet Koyu.

Cennet Koyu’nun doğal SİT alanı olması ve tabiat varlığı olması nedeniyle korunması yönünde şimdiye kadar Danıştayın isabetli kararları var. Danıştay, iki defa burada yapılaşmaya izin vermeyen karara imza atıyor. Ancak iktidardan aldığı destekle Cengiz Holding burada yine yapılaşma işlemlerine devam ediyor. Mahkeme kararlarına meydan okuyorlar, tıpkı Kaçak Saray’da, Atatürk Orman Çiftliği’nde olduğu gibi.

Dolayısıyla burada Cengiz Holding Yöneticileri,  sahibi Mehmet Cengiz, Recep Tayyip Erdoğan, Çevre Bakanı, Tarım Orman Bakanı, Kültür Bakanı başta olmak üzere İl Valisi ve Bodrum Kaymakamı da mahkeme kararlarına, Anayasanın 138’inci maddesindeki emredici hükme aykırı davranmaktadırlar.

Bunlar hakkında da Anayasayı, Orman Yasasını, Çevre yasasını, Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma yasasını ihlal ettiklerinden temel milli yararlarımıza aykırı faaliyette bulunduklarından, Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün itibariyle Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Halkın Kurtuluş Partisi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm haksızlıklar, vurgunlar ve talanlar karşısında mücadele etmeye devam edecektir.

Saygılar.

19 Temmuz 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz