Kurtuluş Partililer Yurtiçi Kargo Direnişçi İşçileriyle Dayanışmada!

26.01.2013
535
A+
A-

kargoziyaretKurtuluş Partisi, DİSK Nakliyat İş sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Yurtiçi Kargo Direnişçilerine, destek ziyaretinde bulundu.

Türkiye İşçi Sınıfına sayısız grev, direniş, işgal hediye eden; devrimci sınıf sendikacılığı yapan Nakliyat İş Sendikası, eylül ayından beri kargo ve lojistik işletmelerinde “İnsanca Yaşayabilecek Bir Ücret ve İnsanca Çalışma Koşulları İçin Sendikalı Ol Nakliyat-İş’e Üye Ol” adı altında bir örgütlenme seferberliği yürütüyordu. Bu süreçte özellikle Yurtiçi Kargo’dan yoğun bir şekilde işçi örgütlendi. Ancak Anayasal bir hak olan örgütlenme ve sendikaya üye olma hakkını Yurtiçi Kargo işvereni tanımayarak “iş daralması, performans düşüklüğü” gibi gerekçelerle toplam 60 işçiyi işten çıkarttı. Bunun üzerine Nakliyat İş Sendikası direniş başlattı; Yurtiçi Kargo Kadıköy Şubesi’nde ve Haramidere Aktarma Merkezi’nde, Konya’da Konya Transfer Merkezi’nde ve Ankara’da Meşrutiyet Şubesinde…

Üyelerinin önemli bir kısmı direnişlerden işgallerden gelmiş olan Kurtuluş Partililer, Kadıköy Şubesi’nde Direnişte olan işçileriyle, 26 Ocak günü bir araya geldi.

“İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Kargoya Sendika Girecek Başka Yolu Yok”, “İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat İş”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganlarının sık sık atıldığı ziyarette HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina, işçileri hitaben bir konuşma yaptı. İşçilerin onurlu mücadelesini selamlayan Av. Akbina, kargo çalışanlarının kölelik koşullarda çalıştığını kaydetti. Bu kölelik koşullarına karşı Yurtiçi Kargo’ya başkaldıran işçilerin örgütlü güçleri ve devrimci sendikaları sayesinde başarıya ulaşacaklarını söyledi.

Av. Pınar Akbina, işçilerin bu haklı ve onurlu davasını sonuna kadar desteklerini ve işçilerin her zaman yanında olacaklarını vurguladı.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz