HKP olarak, 30 Ağustos Zaferi’mize küfredercesine, bu şanlı zaferin 100’üncü yılında açılışı yapılan ve Atatürk Orman Çiftliği’ne kaçak olarak kondurulan ABD Emperyalizmin Elçilik Binasının önünde İnsanlık düşmanlarına öfkemizi haykırdık

30.08.2022
256
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı ortak paydasında buluşan ve birleşen, İnsan Soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalistleri ile “Keşke Yunan galip gelseydi”ci AKP’giller’in katmerli ihanetini protesto ettik.

Neydi bu katmerli ihanet?

Emperyalist Haydut, kaçak Büyükelçiliğinin açılışını yapacak başka gün bulamamış, 29 Ağustos’u seçmiş. Yani 30 Ağustos’tan bir gün öncesini…

İnsanlıktan, ahlâktan, namustan, onurdan yoksun Emperyalist Haydut nasıl da algı yönetimi yapıyor, nasıl da mesaj veriyor: “Ben sizin 100 yıl önceki 30 Ağustos Zaferi’nizin intikamını alıyorum. O zaferinizi nasıl ayaklarımın altına aldığımı hepinize gösteriyorum.”

Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşlarına her fırsatta küfreden, Kuvayimilliye Kahramanlarına hakaretler yağdıran, Kuvayimilliye Düşmanlarını baş tacı eden, Laik Cumhuriyet Düşmanı AKP’giller de alkış tutuyorlar, sevinç naraları atıyorlar kendilerini iktidara taşıyan kuklacıları ABD Emperyalistlerinin bu şerefsizliğine.

Alkış tutmak, sevinç çığlıkları atmak zorundalar. Çünkü ABD ve AB Emperyalist Haydutları, “Keşke Yunan galip gelseydi”ci AKP’giller’deki ihanet potansiyelinin yüksekliğini gördükleri için, Laik Cumhuriyeti yıksınlar, Ege’deki 20 adamızı Yunanistan Devletine peşkeş çeksinler diye iktidara taşıdı bu güruhu. Özlemleri Ortaçağcı Faşist bir Din Devleti. İşte bunun için Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı cihat açmış durumdalar.

Ve ne üzücü ama biz İkinci Kurtuluş Savaşçıları açısından ne mutlu bir durumdur ki; Atatürk Orman Çiftliği’nin bağrına saplanan ABD Büyükelçiliğini eylemle biz protesto ediyoruz.

“Katil ABD Ülkemizden defol” biz haykırıyoruz.

1968’lerdeki mücadelenin o meşhur sloganını biz atıyoruz: “Hoşt Hoşt Amerika Puşt Puşt Amerika.”

Nihai zafere olan inancı biz dile getiriyoruz: “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler.”

Eninde sonunda hesap gününün geleceğini hançeremizi yırtarcasına biz haykırıyoruz: “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halka Hesap Verecek.”

Hesap gününün, o kutlu günün, nihai zaferin nasıl geleceğini gösteriyoruz: “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız.”

Sayımızın azlığına, düşmanın çokluğuna bakmadan, bıkmadan, yılmadan, usanmadan, korkmadan bu onurlu mücadeleyi biz veriyoruz. Çünkü görev bizim omuzlarımızda.

İşte bu görevin gereği, ABD Büyükelçiliğinin önünde haykırdık bu sloganlarımızı, bayraklarımızla, “Atatürk Orman Çiftliği’ne Yapılan Emperyalist ABD’nin Kaçak Büyükelçilik Binası Yıkılsın” ozalitimizle.

Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Yoldaş yaptı açıklamamızı. ABD Emperyalist Hayduduna ve yerli satılmışlara olan ve gerçek bir devrimcide olması gereken öfkesi yansıdı sözlerine. Av. Sait Kıran Yoldaş şunları dile getirdi:

***

Saygıdeğer Halkımız, Değerli Basın Emekçileri;

Bugün buraya kaçak olduğu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun kararıyla tespit edilmiş, ABD Emperyalizmine peşkeş çekilen Atatürk Orman Çiftliği toprağı işgal edilerek inşa edilen ABD Büyükelçiliğini protesto etmek için toplandık.

Bildiğiniz gibi Atatürk Orman Çiftliği, Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’in halkımıza bağışladığı topraklardır. Bu topraklar hiç kimseye peşkeş çekilemez, yasalarla koruma altındadır. Ne yazık ki kurulduğu ilk günden beri yasalara karşı gelmeyi Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Antiemperyalist niteliğine düşmanlığı kendisine ideolojik, siyasi hak bilen AKP’giller İktidarı, yasaları ayaklar altına alarak Atatürk Orman Çiftliği’nde Kaçak Saray’lar inşa etmişler, toprakları alt üst etmişler ve arkamızda gördüğünüz büyük miktarda toprağı da, insanlığın en büyük düşmanı ABD Emperyalizmine peşkeş çekmişlerdir. Hem de başta Danıştay İdari Dava Daireler Kurulunun, bunların yasa dışı olduğuna ilişkin onlarca kararına rağmen.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, ilk günden beri bu yasa dışılığa karşı mücadele ettik. Dava yollarına başvurduk, suç duyurularında bulunduk, eylemler yaptık Atatürk Orman Çiftliği’nde. ABD Emperyalizminin binası henüz inşa edilirken yaptık bunları. Ancak AKP’giller’in işbirliğiyle ABD Emperyalistleri bugün, 29 Ağustos’ta bu Büyükelçiliğini açtıklarını ilan ediyorlar.

Değerli Halkımız, Saygıdeğer Basın Emekçileri;

Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. ABD Emperyalistleri, algı yönetimiyle biliyorsunuz kamuoyunu yönlendirmeyi çok severler. Ve Büyükelçiliğinin açılması için seçilen tarih ve gün de o anlamda çok manidar.

Yarın bildiğiniz gibi 30 Ağustos Büyük Zaferi’mizin 100’üncü yıldönümü. Yani ABD Emperyalistleri gözümüzün içine baka baka, “Sizin 100 yıl önceki zaferiniz bizi ilgilendirmez. Bakın biz 100’üncü yıldönümünüzün hemen öncesinde, arifesinde Büyükelçiliğimizi hem de Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin Önderinin halka bağışladığı toprakları işgal ederek inşa ettik ve açıyoruz”, diyorlar.

Bu halkımıza, şanlı tarihimize hakarettir, meydan okumaktır. Hep söylüyoruz, emperyalistler erken bayram ediyorlar. İktidarda istedikleri kadar onlarla işbirliği eden, “Keşke Yunan Galip Gelseydi” diyen hain işbirlikçileri bulunsun. Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda da iktidarda onların hain işbirlikçileri vardı. Emperyalistlere karşı değil, Mustafa Kemal’in önderliğindeki Kuvayimilliyecilere karşı emperyalistlerle birlikte savaş veren Padişahlık ve ona bağlı işbirlikçi hükümetler vardı. Halkımız onlarca yıl süren savaşlarda neredeyse bire kadar nüfusunu yitirmiş, hiçbir gücü ve olanağı kalmamıştır. Ama o koşullarda dahi halkımız ayağa kalktı, emperyalistleri yenilgiye uğrattı.

30 Ağustos Büyük Zafer’imizin 100’üncü yıldönümüne yaklaşırken, Emperyalistlere bir kez daha haykırıyoruz; erken sevinmeyin!

Birinci Ulusal Kurtuluş Savaş’ımızda nasıl sizi yenilgiye uğratıp işbirlikçilerinizle birlikte geldiğiniz gibi gönderdiysek, İkinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mız da er geç zafere ulaşacak. Ve siz bu topraklardan, Ortadoğu’dan, bölgemizden Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın sonunda olduğu gibi defolup gideceksiniz.

Sizler ve işbirlikçileriniz, bir kez daha yenilgiyi tadacaksınız. Çünkü halkları yenecek, birleşmiş örgütlü halkları yenecek hiçbir güç yoktur. Emperyalistler bütün tanklarına, toplarına, atom bombalarına rağmen örgütlenmiş, ulusal ve siyasi bilince ulaşmış hiçbir halkı yenecek silahı bugüne kadar yaratamadılar.

İşte hemen yanı başımızda başta iktidardaki AKP’giller’in işbirliği olmak üzere, Ortadoğu’daki hain Ortaçağcı bütün ülkelerin işbirliğine rağmen, AB Emperyalistlerinin bütün işbirliğine rağmen Suriye Halkını yenemediler, yenemeyecekler.

Bir kez daha Halkın Kurtuluş Partisi olarak söylüyoruz; Mustafa Kemal’in halkımıza bağışladığı bu topraklara karşı emperyalist saldırı hevesleriniz kursağınızda kalacak. Bu toprakları sizin işgalinizden kurtaracağız. Sadece Atatürk Orman Çiftliği’ne kurduğunuz bu Büyükelçiliğinizi değil, ülkemizde kurduğunuz bütün üslerinizi de bu ülkeden göndereceğiz, defolup gideceksiniz. Ve kendi halkınız son darbeyi vuracak, ABD Emperyalizmi de bütün emperyalistler gibi Tarihin çöp sepetinde yerlerini alacak. Halkın Kurtuluş Partisi olarak buna inancımız tamdır, bu uğurda mücadele ediyoruz.

Bakmayın bugün sayımızın azlığına. Eminiz ki şu an iktidardaki AKP’giller’in hain işbirliği olmasa, halkımız 30 Ağustos Zaferi’mizin hemen 100’üncü yıldönümünde ABD Emperyalistlerinin bu işgalinin bilincine varsa, bunun farkına varsa, dört bir taraftan kuşatılmış yandaş medya bunları gizlemese sadece biz değil, halkımızın büyük çoğunluğu bu emperyalist Büyükelçiliğin önünde protestosunu göstermek için gelecektir.

Bu barikatlar er geç yıkılacak, zafere ulaşacağız. Buna inancımız tamdır. Hep söylüyoruz, bugün bu ülkede, bu bölgede yaşayıp, “Katil ABD ülkemizden, bölgemizden defol demeyen her kişi, siyasi örgüt veya grup ya gafildir, ya haindir.

Halkın Kurtuluş Partisi, İnsanlığın en büyük düşmanı ABD Emperyalizmine ve onun işbirlikçilerine karşı İkinci Kurtuluş Savaşı Bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor. Bu bayrak er geç bu ülkede zafere ulaşacak, buna inanıyoruz ve hep söylediğimiz gibi bir kez daha haykırıyoruz:

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

29 Ağustos 2022

HKP Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz