“Keşke Yunan galip gelseydi”, diyen vatan hainlerine inat, Şanlı 30 Ağustos Zaferi’mizin 100. Yıldönümünü coşkuyla kutladık

30.08.2022
233
A+
A-

Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın ardından vatan topraklarımızı işgal eden Batılı Emperyalistlere tattırdığımız en büyük hezimetlerin başında gelen şanlı 30 Ağustos Zaferi’mizin 100. Yıldönümünü Türkiye’nin dört bir tarafında alanlarda, coşkuyla kutladık.

Yaptığımız eylemlerde ABD-AB uşağı “Keşke Yunan galip gelseydi” zihniyetindeki AKP’giller’i ve vatan haini Ortaçağcı güruhu teşhir ettik,
halkımıza “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı kutlu olsun! ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen satılmışlar: Bu Zaferin gururunu, Türkiye Halkının gönlünden de, bilincinden de silemezsiniz!” başlıklı bildirilerimizi ulaştırdık.

Ankara

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yıldönümünde AKP’giller’in Mustafa Kemal ve Bağımsızlık Korkusu! “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünü yasaklayamazsınız! “Tam Bağımsızlık” ülküsü biz İkinci Kurtuluş Savaşçılarının Mücadelesinde Yaşatılıyor!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümünü Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’in huzurunda kutlamamız bir kez daha yasa dışı bir şekilde engellendi. Her ulusal bayramda olduğu gibi ellerimizde Mustafa Kemal’in kalpaklı portresi ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün yazılı olduğu bayraklar nedeniyle Anıtkabir’e girişimiz AKP’nin kolluk kuvvetleri tarafından yine hukuksuz bir şekilde engellendi.

Partimiz Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Örgütü Başkanı Av. Sait Kıran Tandoğan’da yaptığı açıklamada “Atatürk’ün sözünü Anıtkabir’e almayanlar hesap verecek. Mustafa Kemal’e Zaferimizin 100. Yılında bunu reva görenler bağımsız mahkemelerde yargılanacak ve hak ettikleri cezayı er geç bulacaklardır”, dedi.

Zaferimizin 100. Yılında Laik Cumhuriyet’imizin Kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın eşsiz mimarı Mustafa Kemal’in portresi ile savaşçı, mücadeleci, antiemperyalist tutumuyla özdeşleşen “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünden rahatsız olanlar ve biz İkinci Kurtuluş Savaşçılarının Anıtkabir’e girmesini engelleyenler, Anıtkabir’de AKP’nin patronuna yönelik bindirme kıtalarla utanmadan “Dik dur eğilme, bu millet seninle Reis” şeklinde naralar attırarak sahte gösteriler peşinde olduklarını bir kez daha cümle âleme kanıtlamış oldular.
Av. Sait Kıran Yoldaş’ımız Anıtkabir’de düzenlenen törende bir grubun Tayyip Erdoğan lehine slogan atmalarına sert tepki göstererek “30 Ağustos Zaferi’mizin 100. yıl dönümünde, 30 Ağustos Zaferi’mizin mimarı, Başkomutanı Mustafa Kemal’in bu portresini ve Mustafa Kemal’e ait ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ sözünü taşıyan bu pankartın Anıtkabir’e girmesine izin vermeyen, bu utancı taşıyanlar da Tarih karşısında bunun hesabını vermekten kurtulamayacaklardır. Bağımsız mahkemelerimizde bu emri verenler de, bunu yaşama geçirenler de Mustafa Kemal’e bu 100. Yıldönümünde bunu reva görenler de yargılanacak ve hak ettikleri cezayı er geç bulacaklardır. Mustafa Kemal’in huzurunda Reisleri için ‘yaşasın’ diye slogan attıranlar, Mustafa Kemal’in sözünün ve pankartının Anıtkabir’e girmesine izin vermiyorlar.” şeklinde konuştu.

İstanbul

Bu Zaferin gururunu, Türkiye Halkının gönlünden de, bilincinden de silemezsiniz!
Kuvayimilliyecilerin Emperyalist Yedi Düvele karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’mızın en önemli zaferi olan Dumlupınar Zaferi’mizin 100. Yıldönümünü bu sene de Ortaçağcı AKP’giller’in Cumhuriyetimize ve Mustafa Kemal’e saldırıları altında kutluyoruz. Tam da 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın yıldönümünde eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman kürsülerden “Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım”, diyerek bir kez daha bu ülkeye ve Laik Cumhuriyet’e düşmanlıklarını gösterdi. İşte bu saldırılar altında biz Kurtuluş Partililer bu zafer günlerimize sahip çıkıyoruz, anmalar gerçekleştiriyoruz.

HKP İstanbul İl Örgütü olarak Kadıköy Mustafa Kemal Heykeli önünde bir basın açıklaması yaptık. “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” pankartımız, bayraklarımız, dövizlerimiz ve sloganlarımızla Zafer Bayramı’mızı kutladık. Eylemimizde İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Av. Doğan Çıngı Yoldaş’ımız Parti Genel Merkezimiz tarafından 30 Ağustos için hazırlanan basın bildirisini okudu.
Eylemimizde sık sık “Yaşasın 30 Ağustos Zaferi’miz”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”, “Kahrolsun AB-ABD Emperyalizmi” “Halkız Haklıyız Yeneceğiz”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek” “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganları
eşliğinde sona erdi.

Basın açıklamamızı Kadıköy sahilinde bulanan halkımız ilgiyle izledi. Halkımız kimi zaman alkışlarıyla destek oldu, kimi zaman da sloganlarımıza eşlik etti. Eylemimizin ardından 30 Ağustos bildirilerimizi İstanbul halkına dağıttık. Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız!

İzmir

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yıldönümünü Karşıyaka Çarşı’da coşkuyla kutladık

Şanlı 30 Ağustos Zaferi’mizin 100. Yıldönümünde Karşıyaka İlçe Örgütümüzün önünde oluşturduğumuz kortejle Çarşı girişine kadar yürüyüş yaptık. Yürüyüş sırasında Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sözlerinin yer aldığı  pankartların yanı sıra Mustafa Kemal ve Lenin portrelerinin yer aldığı pankartımızı açtık. Yürüyüş sırasında İzmir Halkının coşkulu alkışları eşliğinde sloganlar attık.

Karşıyaka Çarşı girişinde Partimiz adına Genel Sekreter Yardımcımız ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ımız, 30 Ağustos’un 100. Yıldönümü dolayısıyla bir konuşma yaptı. Av. Tacettin Çolak konuşmasında öncelikle Mustafa Kemal’in sözlerinin ve portresinin yer aldığı pankartlarımızın Anıtkabir’e sokulmadığını, bunun sorumlularının başta Anıtkabir Komutanlığı olmak üzere AKP’giller olduğunu vurguladı ve er geç bu engelleri koyanların yargı önünde hesap vereceğini söyledi. Yoldaşımız sonrasında Parti Genel Merkezimizin 30 Ağustos açıklamasını okudu.

Eylemimiz, alkış ve sloganlarla sona erdi.

Hatay

Yaşasın Şanlı 30 Ağustos Zaferi’miz!

Halkın Kurtuluş Partisi Hatay İl Örgütü olarak 30 Ağustos Zafer Bayramında alanlara çıkmamız bizlere gurur verdi. İskenderun Güvercinli Park’ta gerçekleştirdiğimiz Zafer Bayramı Kutlamasını flamalarımızla bayraklarımızla sloganlarımızla coşkulu biçimde gerçekleştirdik. Basın açıklamamız Hatay İl Başkanımız Metin Bakımcı Yoldaş tarafından yapıldı. Halkımızın da yoğun ilgi gösterdiği eylemimizde insanların gelip bayraklarımızı taşımak istemeleri, sloganlarımızı birlikte atmaları bizleri bir kez daha haklı davamızda umutlandırmış, mücadelemizi perçinlemiştir.

Emperyalistler, işbirlikçiler, geldikleri gibi gidecekler!

30 Ağustos 2022

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz