Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut’un bir “Kedi Davası” daha görüldü

16.06.2015
467
A+
A-

Kedilere ve sokak hayvanlarına baktığı için, hayvan, ağaç, doğa ve insan sevgisinden nasibini almamış bazı komşularının düzmece şikâyetleri üzerine HKP Genel Başkanı ve partimiz üyesi melek eşi emekli öğretmen Hacer Ankut hakkında açılan davalardan biri daha görüldü.

İstanbul Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülen ve iki tanığın dinlendiği davada bu kez eşinden ayrı olarak sadece Genel Başkanımız yargılanıyor.

Ayrıca Genel Başkanımızın hakaret ve bıçakla yaralama suç isnadı ile yargılandığı davada Genel Başkanımız hakkında şikâyette bulunan komşusu da hakaret ve tehdit suçlarından yargılanıyor.

Şikâyetçi komşunun tanığı bile bugün mahkeme huzurundaki anlatımlarında Genel Başkanımıza atfedilen suçlamaları çürütecek beyanlarda bulunmuştur. Genel Başkanımızın tanığı ise Genel Başkan hakkındaki suçlamaların doğru olmadığını beyan ederken, komşusu hakkındaki suçlamaları doğrulayan beyanda bulunmuştur.

Bir sonraki duruşma 22 Ekim 2015 günü saat 11.00’e bırakılmıştır.

Genel Başkanımız ilk Kedi Davasından beraat etmişti.

Eşiyle birlikte yargılandığı ikinci davada, yalancı tanık beyanlarına dayanılarak, bu beyanların düzmece olduğu kesinkes kanıtlanmış olmasına rağmen cezaya çarptırılmıştı, hem eşi hem de Genel Başkanımız.

Halen derdest olan üçüncü davada ise gene Genel Başkanımız ve eşi birlikte yargılanmaktadır. Bu davaya bakan hâkim hakkında, ikinci davada yalan tanık beyanlarına dayanarak ceza verdiği için reddi hâkim talebinde bulunuldu avukatlar tarafından. Reddi hâkim talebi reddedildiği için bu davadan da ceza çıkması kuvvetle muhtemel. Bu davanın şikâyetçileri ikinci davada Genel Başkanımız ve eşi aleyhinde yalan tanıklık yapan komşularıdır. Bu dava Hacer Ablamıza hakaret eden bu komşular hakkında yapılan şikâyet üzerine açılmış bir dava olmasına rağmen ne hikmetse Genel Başkanımız ve eşi bu davada da aynı zamanda suçlanan konumundadırlar. Hem de tehdit ve hakarete uğrayan şikâyetçi Hacer Ablamız, bu şikayetini tanık ifadesiyle kanıtladığı, şikayet olunanların hiçbir delil sunamadığı, yer ve tarih gösteremediği soyut atfı cürümlerine dayanılarak en ağır ithamla yargılanmaktadır bu davada da.

Anılan davaların ilkinin şikâyetçisi ve sonraki davalarda da şikayetçi olan diğer komşuları yönlendiren kişi, Belediye Başkanı Tayyipgiller’den olan bir belediyede çalışmaktadır. Bunların hayvan, bitki, doğa düşmanı olmaları daha doğrusu kişisel çıkardan başka hiçbir şey düşünmeyen Tefeci-Bezirgân sınıf yapılarından gelir. Şanlı Gezi İsyanı’mız da bunların hayvan, bitki, doğa düşmanlıklarına bir tepki olarak patlamadı mı zaten?

Yüreği insan, hayvan, doğa, ağaç sevgisiyle dolu Genel Başkanımız ve eşinin yargılandığı bu davalar Tayyipgiller’in elinde Yargının geldiği içler acısı durumu da sergilemektedir.

Ne yaparlarsa yapsınlar! Tayyipgiller’in mahkemeleri ne kararlar verirse versin, eninde sonunda kazanan, yenen biz olacağız, insanlık olacak, insanseverlik, hayvanseverlik, ağaçseverlik, doğaseverlik olacaktır. 16.06.2015

Kurtuluş Partili Hukukçular

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz