Gerçek Antiemperyalistler, Kurtuluş Partililer emperyalistlere ilk karşılamayı yaptı

14.11.2015
515
A+
A-

Dünyayı güçleri oranında yağmalamak için bir araya gelen emperyalist haydutlar bu defa adres olarak Türkiye’yi seçti. Başhaydut ABD Emperyalizminin temsilcisi Obama da dahil olmak üzere dünyayı kan, acı ve gözyaşına boğan emperyalistler kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirletiyorlar.

Bu ülke topraklarının en tutarlı ve tek gerçek Antiemperyalistleri olan HKP’liler, bu katliamcıların ülkemiz topraklarını kirletmesine sessiz kalmıyor.

Kurtuluş Partisi Gençliği’nden yoldaşlarımız Emperyalist G20 Toplantısının ilk protesto eylemini Antalya Havalimanı’nda gerçekleştirdiler. “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!” yazılı pankartımızla, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi” sloganımızla eylemi gerçekleştiren Parti Gençliğimiz kolluk güçleri tarafından gözaltına alındı. An itibarıyla yoldaşlarımız gözaltında tutulmaktadır.

Emperyalistlere hizmette sınır tanımayanların ülkemiz topraklarını AB-D Emperyalistlerine peşkeş çekmesine izin vermeyeceğiz. Emperyalistlerin ellerini kollarını sallayarak ülkemizde dünyayı yağmalama planları yapmalarına sessiz kalmayacağız. Konuyla ilgili eylemlerimiz devam ediyor ve edecek. Bugün saat 13.00’da Ankaralı yoldaşlarımız da yıllardır eylemlere izin verilmeyen ABD Büyükelçiliğinin hemen önünde eylem gerçekleştirdiler. Polis bile ne olduğunu anlamadan yoldaşlarımız Büyükelçilik önüne gelerek yaptıkları açıklamayla AB-D Emperyalistlerini teşhir ettiler. Burada da “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” sloganımız sokakları çınlattı.

Kurtuluş Partisi Gençliği’nin Antalya’da gerçekleştirdiği ilk protesto eyleminin ardından HKP Ankara İl Örgütü de uzun yıllar aradan sonra bir ilki gerçekleştirdi

AB-D Emperyalistlerinin düzenlediği G-20 Zirvesi, 14-15 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya Belek’te yapılıyor bilindiği üzere. Aylar öncesinden güvenlik planlarının yapıldığı, “kırmızı alarm” durumuna geçirilen Antalya ve çevresinde Kurtuluş Partisi Gençliği ilk protesto eylemini başarıyla gerçekleştirerek gündeme oturdu. Bundan birkaç saat sonra da HKP Ankara İl Örgütü, emperyalizmin baş haydudu ABD’nin Ankara’da bulunan Büyükelçilik binası önünde yasakları aşarak G-20 Zirvesi’ni protesto eylemi gerçekleştirdi. Yıllardır Elçilik binasına yaklaştırılmadan yapılan basın açıklamaları, siyah çelenk bırakma ve protesto eylemlerinin çoğu müdahale ile sonuçlanıyordu. Ancak bu kez gafil avlanan emniyet güçleri engeli atlatılarak ABD Büyükelçilik Binasının duvarının önünde bir basın açıklaması ve protesto eylemi gerçekleştirdik.

Basın Açıklamasını yapan Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran, Türkiye Devriminin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın “Dünya üzerinde hangi çocuğun kaç lokma yiyeceğine lüks kahvaltılarda karar verilir” Sözünü hatırlatarak BOP’un Suriye, Türkiye ve diğer Ortadoğu ülkelerindeki son durumlarını değerlendirerek nihai amaç bölmeye giden yolda daha ne kadar katliam yapılacağına, kan ve gözyaşının akıtılacağına karar verileceğini belirtti.

Daha birkaç saat önce gerçekleştirilen ve de hiç de tesadüf olmayan Paris’teki katliamların, El Kaide, IŞİD ya da emperyalizmin kurduğu hangi terör örgütü olduğu fark etmeksizin G-20 Zirvesinin ana gündem maddesi haline geleceği aşikardır. Artık bu zirvede Ortadoğu’daki savaşın, daha doğrusu emperyalist paylaşımın yeni boyutları belirlenecektir.

Av. Sait Kıran’ın bu içerikte yaptığı Basın Açıklaması sırasında “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi” ve “Yankee Go Home G-20 Paylaşım Planlarınız da Siz de Tarihe Gömüleceksiniz Geldiğiniz Gibi Gideceksiniz” yazılı ozalitler açıldı, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganları atıldı.

HKP den ABD Büyükelçiliği önünde emperyalist G20 protestosu

Posted by Sait Kıran on Saturday, November 14, 2015

 

Katiller toplantısını teşhir eden, emperyalistlere defol diyeceğimiz eylemlerimiz yarın da sürecek.

İstanbul’da saat 14:00’da Dolmabahçe’de buluşarak bu emperyalist çakallara karşı ülkemizin sahipsiz olmadığını haykıracağız.

Yine İzmir’de de saat 14:00’da Karşıyaka İzban önünde buluşup Karşıyaka Çarşı’ya gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüzle emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri teşhir edeceğiz. 14.11.2015

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz