HKP, Emperyalist G20’nin peşini son ana kadar bırakmıyor

15.11.2015
516
A+
A-

G20 Zirvesi’nin ilk protestosunu emperyalistlerin indikleri Antalya Havaalanı’ndaki güvenlik ablukasını delerek gerçekleştiren HKP’liler baskılara ve gözaltılara rağmen eylemlerine bugün de devam etti.

Antalya:

e
Parti binalarından “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol – Killer USA Get Out Of The Middle East” Pankartı sallandıran HKP’liler şehir meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında “Yankee go home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarını atan HKP’liler emperyalistleri teşhir eden tişörtler giydiler.

Kurtuluş Partisi Gençliği’nden Emre Olkun’un okuduğu basın açıklamasının ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak da bir konuşma yaptı. Çolak konuşmasında emperyalistlerin kanlı içyüzünü teşhir etti. Her nerede bir zulüm ve katliam varsa arkasında ABD-AB Emperyalistlerinin olduğunu belirten Çolak, emperyalistlere de yerli işbirlikçilere de geçit vermeyeceklerini dile getirdi.

İstanbul:

istgb

Katil AB-D Ortadoğu’dan defol!

HKP İstanbul İl Örgütü olarak, 15-16 Kasım’da Antalya’da düzenlenen G-20 Zirvesi’ni protesto etmek için 15 Kasım Pazar günü Dolmabahçe’deydik.

Basın açıklamamızı HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina yaptı. Akbina, “Emperyalizme karşı insanlığın kurtuluş mücadelesini yürütenlerden kaçamayacaklar. Bir gün bu topraklardan sonsuza dek geri gelmemek üzere defolup gidecekler” dedi.

68 Kuşağı’nın, Denizlerin, Mahirlerin 6. Filo askerlerini denize döktükleri yerde bir kez daha haykırıyoruz: “Katil AB-D Türkiye’den ve Ortadoğu’dan defolun”

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler! 

İzmir:

G20_HKP_İzmirÜlkemiz topraklarının en tutarlı ve tek gerçek Antiemperyalistleri olan HKP’liler, bu katliamcıların ülkemiz topraklarını kirletmesine sessiz kalmayarak İzmir’de de bir eylem gerçekleştirdi.

Karşıyaka İzban önünde toplanan HKP’ liler, Karşıyaka Emniyetinden polis şefleri ile kısa bir tartışmadan sonra çarşıdan, çarşı iskele girişine bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sırasında “Yankee go home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” Katil G20” sloganları atan HKP’lilere Karşıyaka halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yürüyüşün ardından Çarşı İskele girişinde HKP İzmir İl Sekreteri Levent Çelik bir açıklama yaptı. Çelik açıklamasında; “Başhaydut ABD Emperyalizminin temsilcisi Obama da dahil olmak üzere dünyayı kan, acı ve gözyaşına boğan emperyalistler kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirletiyorlar. Bu ülke topraklarının en tutarlı ve tek gerçek Antiemperyalistleri olan HKP’liler, bu katliamcıların ülkemiz topraklarını kirletmesine sessiz kalmıyor.”, diyerek, AB-D Emperyalistleri ve yerli uşaklarını geldikleri inlerine yollayacaklarını söyledi.

Yine, Yusuf Gençer Yoldaşımız da Paris katliamını gerçekleştirenleri kınayarak başladığı konuşmasına, Ortadoğu’da bu canileri yaratanların yine emperyalist güçler olduğunu vurguladı. Sloganlar eşliğinde yapılan konuşma olaysız bir şekilde son buldu. 15.11.2015

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz