ESTRAM İşçileri Yalnız Değildir!

13.06.2022
23
A+
A-

Basına ve Kamuoyuna

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Estram (Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi) bünyesinde çalışan işçiler, maaşlarında İyileştirme (Ek Zam) istiyor.

Ülkemizde gün geçmiyor ki bir zam haberiyle uyanmayalım. AKP iktidarının yanlış ekonomi politikalarıyla halkımız her geçen gün fakirleşiyor, temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma geliyor.

Gıdadan ulaşıma, tekstil ürünlerinden akaryakıta kadar gelen zamlar Estram İşçisinin de yaşamını zorlaştırıyor. Estram İşçisi için bu durum dayanılmaz bir hal almıştır.

Şehrimizde bir yerden bir yere ulaşımın vazgeçilmez unsuru tramvaylar ve otobüslerdir. Her gün ortalama 100 binin üzerinde yolcu taşıyorlar. Estram bünyesinde çalışan işçi arkadaşlarımız tam anlamıyla bir kamu hizmeti yürütmektedirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ulaşım ücretlerine yapmış olduğu zamlara rağmen çalışan işçi arkadaşlarımızın maaşlarında hiçbir iyileştirme yapılmamıştır.

Estram İşçilerinin haklı talepleri yerine getirilmeli ve maaşlarında iyileştirmeye gidilerek zam yapılmalıdır.

Her sözüne “Başta İşçi Sınıfımız gelmek üzere” diyerek başlayan Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın gerçek devamcıları olan biz Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) olarak, Estram İşçilerinin onurlu mücadelesini destekliyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Eskişehir İl Örgütü olarak, Estram İşçileri ile dayanışma içerisinde olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

13.06.2022

Halkın Kurtuluş Partisi

(HKP)

Eskişehir İl Örgütü