Çocuklarımızı Parababaları düzenine teslim etmeyeceğiz!

19.04.2013
614
A+
A-

İstanbul/Sancaktepe Kadın-Çocuk

Komitesi’nden Seminer:

 

HKP Sancaktepe İlçe Örgütü’müz Akpınar Mahallesi’nde “Çocuk ve Ergenin Gelişiminde Ailenin Rolü ve Önemi” konulu seminer gerçekleştirdi.

Kurtuluş Partisi İstanbul Kadın-Çocuk Komitesi tarafından alınan karar çerçevesinde gerçekleşen seminerin açılış konuşması, Sancaktepe Kadın-Çocuk Komitesinden Derya Yoldaşımız tarafından yapıldı.

Yoldaşımız neden böyle bir seminere ihtiyaç duyulduğunu, Halkın Kurtuluş Partisi’nin konu hakkındaki düşüncelerini ve Parababalarının temsilcilerinin konuya bakış açılarını açıklayarak sözü Pedagog Nihal Küçükosmanoğlu’na bıraktı.

Küçükosmanoğlu konuşmasında; sağlıklı bir nesil için doğru evliliklerin yapılmasından başlayarak, hamileliğin sağlıklı geçmesi için beslenmenin önemini, ilk beş yaşın önemli olduğunu vurguladı.

Anne baba olarak çocuklarımızı sevgi, saygı ortamında, kendi yaşlarına göre görevler vererek, özgüvenleri oluşmuş, topluma olan sorumlulukları gelişmiş birer birey olarak yetiştirmemiz gerektiğini belirten Küçükosmanoğlu, en önemlisi de toplumun çocuğu olarak yetiştirmemiz gerektiğinin altını çizdi. Okul yaşına gelen çocukların sağlık taraması yapılarak okullarda sınıflar oluşturulması gerektiğini; anti sosyal çocuklar için ayrı sınıf, öğrenme sorunu yaşayan çocuklar için ayrı sınıf, yetenek ve becerilerine göre ayrı sınıfların olması gerektiğini vurguladı.

Kendisinin de aynı zamanda eğitim emekçisi olduğunu eğitim sistemimizin geriliğinden bahseden Küçükosmanoğlu, veli olarak haklarımızı bilmemizi ve onları istememiz gerektiğini vurguladı. Televizyonun, internetin, cep telefonlarının çocuklarımızı nasıl olumsuz etkilediğini, paylaşımdan uzak, sosyal yaşamdan kopuk nesiller geliştiğini aksine çocuklarımızın arkadaşlarıyla birlikte sokaklarda, uygun parklarda oyunla büyütmemiz gerektiğini anlattı. Küçükosmanoğlu, özellikle babaların da çocukların gelişiminde işin içinde olması gerektiğini de vurgulayarak anlatımlarını günlük hayattan örneklerle sundu.  

Konusunda uzman Küçükosmanoğlu sunumu dinleyicilerinde katılımıyla soru cevap şeklinde devam etti. Seminer sonrası söz alan MYK Üyesi Safiye Arslan Yoldaş, birçok sorunun temel kaynağının yaşadığımız Parababaları sistemi olduğunu, sorunun bireysel çözülemeyeceğini, örgütlü bir şekilde Halkın Kurtuluş Partisi çatısı altında mücadele edilerek çözüleceğini dile getirdi.

Seminer sonrası halkımızdan gelen olumlu tepkiler, halkımızın can alıcı sorunlarını bulup onlara çözüm üretirsek halkımızın yanımızda yer almaması için hiçbir neden olmadığını gösterdi. Halkımızla birlikte sorunlarımıza bir taraftan çözüm üretirken diğer taraftan da bizlere bu sorunları yaşatan bu sistemi değiştireceğiz ve insanın insanca yaşayacağı bir sistem olan Sosyalizmin bayrağını ülkemiz topraklarında dalgalandıracağız…

Sancaktepe’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz