Chavez halkların gönlünde ve bilincinde yaşıyor!

06.03.2014
454
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, emperyalistlerin korkulu rüyası, dünya halklarının umut kaynağı Hugo Chavez Frias’ı aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde andık. Venezuella’daki yeni emperyalist müdahale girişimlerini de protesto ettiğimiz eylemimizi, 5 Mart’ta saat 20.00’da Galatarasaray Lisesi önünde yaptık.

“Chavez Ölümsüzdür”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarıyla başlayan eylemimiz, İl Başkanımız Av. Pınar Akbina’nın açıklamasıyla devam etti:

Akbina açıklamasında “Chavez dünya halklarının yüreğinde ve bilincinde yaşayacak daima. Çünkü yaşamını insanlığın kurtuluş davasına adayanlar sadece bedence ayrılırlar aramızdan. İnsanlık bu haklı ve onurlu davanın kahramanlarını asla unutmaz, yıllar, yüzyıllar geçse bile” dedi.

Venezuella halkının faşist darbe girişimini boşa çıkaracağını dile getiren Akbina, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugünlerde Chavez’in ülkesinde, 2002’dekine benzer bir kargaşa ortamı yaratarak yeni bir faşist darbe yapmak istiyor AB-D Emperyalistleri. Venezuela halkı, bundan 12 yıl önce Chavez’i 2 gün içinde nasıl faşist darbecilerin elinden almış, AB-D Emperyalistlerine ve onların maşalarına unutamayacakları bir ders vermişse, bugün de liderleri Maduro’ya sahip çıkmaktadır. Ve bu yeni faşist darbe girişimini de boşa çıkaracaktır. Chavez’in ektiği tohumlar emperyalistlerin kirli oyunlarını elbet bozacaktır. Ve dünya halklarına umut olmaya devam edecektir Venezuela.”

Basın açıklamasının ardından sloganlarla eylemimizi sonlandırdık.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz