Biz milyonlarız baskılarınız, gözaltılarınız vız gelir bize vız!

16.07.2013
483
A+
A-

Milyonlarca insanımızın katıldığı Büyük Gezi Direnişi’ni hazmedemeyen Tayyipgiller’in kolluk güçlerinin şafak operasyonuyla öğrenci yurtlarına, evlere baskın yaparak başlattığı gözaltılar devam ediyor. Gözaltına alının 56 kişi, İstanbul 2. Hakimliğinin (TMK 10. Mad. İle görevli) kısıtlama kararı nedeni ile avukatları ile görüştürülmüyor. Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak, Sancaktepe İlçe Yöneticimiz Deniz Bin’in de aralarında bulunduğu gözaltılar ile ilgili bugün saat 17.30’da Vatan Emniyet Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptık.

Basın açıklamasını okuyan HKP İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan’nın ardından HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina hukuki süreç ile ilgili söz aldı.

Akbina, “Ülkemizde “demokrasinin en ilerisi” yaşanıyor. Bu “ileri demokrasi” öyle bir demokrasi ki elinizde el feneri, sirke, sırtınızda yağmurlukla bile halkı isyana teşvik edebiliyorsunuz. Parti yöneticimiz ve müvekkilimiz Deniz Bin Yoldaş da bugün sabah saat 05.00’da gözaltına alınmış, evinde yapılan aramada sirke, el feneri, yağmurluk gibi çeşitli eşyalara el konulmuştur. Bunun gerekçesi de öğrenebildiğimiz kadarı ile “halkı isyana teşvik etmek”miş. Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yürütülen soruşturma tamamen hukuksuzdur. Nitekim müvekkilimiz 2820 sayılı yasa ile kurulmuş bir siyasi partinin yöneticisidir. Bu nedenle az önce gözaltına alma kararına ve avukat kısıtlama kararına itiraz ettik. Biz Tayyipgiller’in bu saldırılarının asıl sebebi biliyoruz. Tayyipgiller en ufak muhalefete, kendilerine en ufak bir karşı ses çıkmasına tahammül edemiyorlar. Bu yüzden insanlarımızı gözaltılarla, tutuklamalarla yıldırmaya çalışıyorlar. Ama yanılıyorlar! Hiçbir bir güç bizleri yıldıramaz. Bir an önce gözaltına alınan kardeşlerimiz serbest bırakılsın” dedi.

Açıklama sırasında sık sık “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın II. Kurtuluş Savaşımız”, “Gözaltılar, Tutuklamalar, Baskılar Bizi Yıldıramaz!”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam!” sloganları atıldı.

*****

HKP İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan’ın okuduğu basın açıklaması metni aşağıdadır:

Gözaltılarınız, Tutuklamalarınız, Baskılarınız Bizi Yıldıramadı, Yıldıramaz!

Türkiye çapında ve dünyada büyük yankı uyandıran Gezi İsyanı’mız Tayyipgiller İktidarını korkutmaya devam ediyor. Tayyipgiller’in yaşadıkları bu korkunun en bariz dışavurumu devrimci-yurtsever insanlarımıza yönelik başlattıkları cadı avıdır. Kolluk kuvvetleri düzmece gerekçelerle şafak baskınları yapmakta, hukuksuz biçimde evleri aramakta ve buldukları sirke, el feneri, yağmurluk gibi “suç delilleri”yle birlikte insanlarımızı alarak emniyet müdürlüğüne götürmekte, gözaltına almaktadır.

Yaşanan bu cadı avının son dalgasında bugün sabaha karşı Halkın Kurtuluş Partisi Sancaktepe İlçe Yöneticisi Deniz Bin’in evine hukuksuz biçimde girilmiş, arama yapılmış ve İlçe Yöneticimiz gözaltına alınmıştır. Arkadaşımıza yönelik suçlamalar arasında “Halkı isyana teşvik, kamu malına zarar verme, polise mukavemet” yer almaktadır. Bunula da yetinilmemiş, arkadaşımızın dosyasına kısıtlama kararı konulmuş ve avukatlarıyla dahi 24 saat boyunca görüştürülmeyeceği söylenmiştir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak biliyoruz ki, Tayyipgiller tarafından gerçekleştirilen bu saldırının sebebi Şanlı Gezi İsyanı’mızda Partimizin en ön saflarda mücadele etmesi ve Halkımızla kaynaşmasıdır. AB-D Emperyalistlerinin işbirlikçisi Tayyipgiller Halkımıza Partimize yönelik azgınca saldırılarıyla Gezi İsyanı’nın intikamını almak istemektedirler.

Ama bunların tamamı boşuna çabadır. Halklarımız artık uyanmış, Tayyipgiller’in içyüzünü görmüştür. Ve bu noktadan sonra Gezi İsyanı’mızın kazanımları asla, hiçbir saldırıyla yok edilemeyecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha haykırıyoruz: Korkunun ecele faydası yoktur. Tayyipgiller İktidarı da Halklarımızın örgütlü mücadelesi sonunda mutlaka hak ettikleri yere gönderileceklerdir. 16.07.2012

 

Baskılar bizi yıldıramaz!

Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!

Gün gelecek, devran dönecek Tayyipgiller halka hesap verecek!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz