Gözaltılarınız, Tutuklamalarınız, Baskılarınız Bizi Yıldıramadı, Yıldıramaz!

16.07.2013
459
A+
A-

 

 Türkiye çapında ve dünyada büyük yankı uyandıran Gezi İsyanı’mız Tayyipgiller İktidarını korkutmaya devam ediyor. Tayyipgiller’in yaşadıkları bu korkunun en bariz dışavurumu devrimci-yurtsever insanlarımıza yönelik başlattıkları cadı avıdır. Kolluk kuvvetleri düzmece gerekçelerle şafak baskınları yapmakta, hukuksuz biçimde evleri aramakta ve buldukları sirke, el feneri, yağmurluk gibi “suç delilleri”yle birlikte insanlarımızı alarak emniyet müdürlüğüne götürmekte, gözaltına almaktadır.

Yaşanan bu cadı avının son dalgasında bugün sabaha karşı Halkın Kurtuluş Partisi Sancaktepe İlçe Yöneticisi Deniz Bin’in evine hukuksuz biçimde girilmiş, arama yapılmış ve İlçe Yöneticimiz gözaltına alınmıştır. Arkadaşımıza yönelik suçlamalar arasında “Halkı isyana teşvik, kamu malına zarar verme, polise mukavemet” yer almaktadır. Bunula da yetinilmemiş, arkadaşımızın dosyasına kısıtlama kararı konulmuş ve avukatlarıyla dahi 24 saat boyunca görüştürülmeyeceği söylenmiştir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Tayyipgiller tarafından gerçekleştirilen bu saldırıyı protesto etmek için bugün saat 17.30’da Vatan Emniyet Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Tüm basın emekçilerini ve halkımızı açıklamamıza davet ediyoruz.

      

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz