Avustralya devletinin önümüzdeki 5 yıl içinde 2 milyon sokak kedisini canice yok etme planına, İnsanlığı temsilen isyanımızdır!

07.08.2015
468
A+
A-

Avustralya devletinin önümüzdeki 5 yıl içinde 2 milyon sokak kedisini canice yok etme planına, İnsanlığı temsilen isyanımızdır!

Avustralya Çevre Bakanı Greg Hunt,

Avustralya’daki yerli memeli, kuş ve bitki türlerini yok ettiği gerekçesiyle 2020 yılına kadar 2 milyon kediyi zehirleme, avlama gibi çeşitli “insancıl” yöntemlerle yok edeceğinizi açıkladınız.

Bu tam anlamıyla bir kedi soykırımıdır. Ve bu canlı katliamları konusunda Avustralya devletinin sicili hiç de temiz değildir. Daha önce de kangurulara ve vahşi atlara yönelik benzeri acımasız yok etme politikalarını uyguladınız. Üstelik yerli canlı türlerini ve çevreyi korumak maskesi altında yapacağınız bu insanlık dışı katliamda kullanılacak yöntemler çevreye korkunç zarar verecektir. Çünkü kedileri zehirlemek amacıyla doğaya bırakılacak olan kimyasallar diğer canlı türlerinin yaşamlarını da ayrım gözetmeksizin tehdit edecektir. Ayrıca bu tür yöntemlerin uzun vadede etkili sonuç vermediği de geçmiş deneyimlerle kanıtlanmıştır.

Avustralya devletinin “çevreyi koruma” anlayışı koca bir yalandır. Bu aslında tam bir çevre-doğa katliamıdır. Ve bu katliam için tam altı milyon dolar harcanması planlanmıştır. Bu çok büyük bir paradır ve bu parayla eğer istenirse hiçbir canlıya zarar vermeden insana ve çevreye dost kalıcı çözümler üretilebilir. Kısırlaştırma-sterilizasyon en etkili ve insancıl çözümdür.

Avustralya her canlıya yetecek kadar büyük bir kıtadır.

Ama sizler, insanlık ve doğa düşmanı iktidarlar bunu istemezsiniz. Emperyalist çıkarlarınıza uygun düşmeyen hiçbir şeyi istemezsiniz. Kanlı tarihiniz bunun örnekleriyle doludur. Avusturalya kıtasını istila ettiğinizde yerli halkı da, kıtanın doğasını da katleden sizsiniz. Birinci Emperyalist paylaşım sürecinde, Çanakkale’de emperyalist emelleriniz uğruna Anzak halk çocuklarını Osmanlı halk çocuklarının üzerine gözünüzü kırpmadan saldırtıp, karşılıklı katliamlara yol açan da sizsiniz.

Ama biliniz ki biz devrimciler, insanlığı ve doğayı böyle fütursuzca talan etmenize izin vermeyeceğiz ve eninde sonunda tüm insanlığın kardeşçe yaşadığı bir dünyayı kuracağız. O dünyada insan, doğanın bir parçası olarak tüm canlılarla ve çevresiyle dost olacak. Tüm dünyada insanlık tek bir sosyalist aile olarak onurluca ve kardeşçe yaşayacak. Ve o dünyada siz ve sizin gibilere yer olmayacak. 07.08.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

(HKP)

Genel Merkezi

***

This is our rebellion on behalf of humanity against the Australian Government’s plan to kill two million feral cats feloniously within the next five years!

 

Greg Hunt, Minister of the Environment of the Australian Government,

You have announced that by 2020, two million feral cats will be killed by using “humane methods” such as shooting, poisoning, etc. Your major argument for this inhuman slaughter is the cats’ being a threat for the other native mammals, bird species and plants.

Your action is completely a cat genocide. And you know that Australian government does not have a clean record related to the issue since the same policies had been implemented while slaughtering kangaroos and wild horses previously. You also know that your double-faced, cruel policies will give a great damage to the nature, environment and other native species rather than protecting them. The chemicals to be used for poisoning the cats in the wild will also create risks for the lives of other species. Moreover, these kinds of methods have been proved to be ineffective in the long term.

Unfortunately Australian Government’s understanding of the “protection of the environment” is a big lie. In reality this is totally a massacre of the environment and the nature. And it has been planned to spend six million dollars for this massacre. This is a large amount of money and if it is intended, this budget can be spent for sustainable humanly solutions without giving any harm to the living creatures. Neutering and sterilization of the cats is the most effective humane solution.

Australia is a very large continent sufficient for the well being of all living creatures.

However, the evil rulers like you do not demand humanistic and environment- friendly solutions. You do not demand anything that does not suit your imperialistic goals. Your bloody history is full of various examples. When you invaded the continent, it is you who slained the native people, it is you who destroyed the nature. During the First Imperialist War, in 1914 in Çanakkale, it is you who made the poor Anzac people combat with poor Ottoman people. The children of the two oppressed people killed each other for your imperialistic ambitions.

However you should keep in mind that as the revolutionists, we do not let you to plunder the humanity and the nature freely; and sooner or later we will create a World in which all the people will live in peace. In our World, the human beings will be the harmonious partners of every living being and the environment. All the humanity will become a single socialist family comprised of glorious and friendly people. And in this World there will be no place for you and the ones like you. 07.08.2015

The Headquarters of

People’s Liberation Party (HKP)

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz