ABD BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE PATRİOT PROTESTOSU >>> 21.01.2013

21.01.2013
509
A+
A-

istinye

“DEFOLUP GİDECEKSİNİZ”

Bu topraklara ölümlerden, katliamlardan, gözyaşından başka hiçbir şey getirmemiş emperyalist canavarlara, elbet bir gün defolup gideceklerini hatırlatmak için oradaydık.

Ülkemizin Suriye sınırına konuşlandırılacak olan patriot füzeleri İskenderun Limanına indirildi. Kurtuluş Partisi olarak biz de 21 Ocak günü saat 14.00’da ABD Başkonsolosluğu önündeydik.

Yaptığımız eylemde, yanımızda götürdüğümüz patriot maketlerini parçalayarak onlara bir şey daha hatırlattık; o da, bir gün halkların; ABD-NATO üslerini, füzelerini, her türlü savaş araçlarını aynı bizim yaptığımız gibi parçalayıp önlerine kemik diye atacağıydı.

Tayyipgiller-Fethullah polisinin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemimizde, bu barikatların sadece ABD Konsolosluğu’nu korumak için değil, Filistin’i kan gölüne çeviren, insanlıktan çıkmış Siyonist İsrail için de kurulduğunu, bugün ABD-AB-İSRAİL yanında saf tutan Tayyipgiller’in de bu barikatların kurulmasını sağlayarak kendilerini, halkını ve topraklarını kayıtsız şartsız emperyalizme sattığını belirttik.

Yeraltı ve yer üstü kaynaklarını sömürmek için geldiği Ortadoğu’da insanlara sadece ölüm hakkı tanıyanlar, onlara yaşam hakkı tanımayanlar eninde sonunda yıkılacaklar. Onlar şu anda güvendikleri bütün askercil-ekonomik-politik güçlerine rağmen bu büyük acıların yaratıcıları oldukları için yıkılacaklar.

Eylemde sık sık “ABD, NATO, Patriot Hepsi Yıkılacak”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” “ABD Suriye’den Elini Çek” sloganları atıldı.

Bu topraklar, emperyalizme karşı başarıya ulaşmış ilk Kurtuluş Savaşı’nın verildiği topraklar… Bizlerin de bu topraklarda; İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı başarıya ulaştırmak emperyalistleri geri dönmemecesine gönderileceği Demokratik Halk İktidarını kurmak için savaştığımızı belirterek konsolosluğun önünden ayrıldık.21.01.2013

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz