2 Temmuz’un yıldönümünde Madımak hâlâ yanıyor!

02.07.2019
742
A+
A-

Sivas Katliamı’nın 26’ncı yıldönümünde Ortaçağcı gericilik, ABD-AB Emperyalist çakalları ile el ele, başta Ortadoğu olmak üzere dünya üzerinde kan dökmeye devam ediyor.

İşte AKP’giller’in siyasi temsilciliğini yaptığı bu tayfa, 2 Temmuz 1993’te dünyanın gözü önünde, Sivas’ta Madımak Otel’inde savunmasız 33 insanımızı CIA İslamı adına diri diri yaktılar.

İşte bu alçaklar sürüsü, Laiklik ve Mustafa Kemal düşmanı, Emperyalizmin maşası Ortaçağcı gericiler iktidardaki AKP’giller’den de aldıkları destekle tarikatlar ve Kur’an kursları adı altında ülkemizin dört bir yanını sarmış durumdalar. Bunların en tehlikelisi de bildiğiniz gibi AKP’giller’le yediği içtiği ayrı gitmeyen, çıkar birliği yapmış olan, Laiklik ve Mustafa Kemal düşmanı Pensilvanyalı İblistir.

2 Temmuz’da Sivas Katliamı’nı yapan bu anlayışın sahipleridir. Ne diyorlardı bu azgın saldırıda/

Cumhuriyet Sivas’’ta kuruldu, Sivas’ta yıkılacak!”

Bilindiği üzere Katliamın hemen birkaç saat sonrası, dönemin Başbakanı Tansu Çiller de “Çok şükür vatandaşımıza bir şey olmamıştır”, diye açıklama yapmıştır. Yine bilindiği gibi Sivas davasında sanıkların avukatlığını yapanlar AKP’den milletvekili yapıldılar.

Ne demişti Tayyip, Sivas Davası zaman aşımından düşünce:

Milletimize hayırlı olsun.”

Sivas Katliamı’nın bir sorumlusu da Ortaçağcı gericiliğin siyasi simgesi olan türban eylemlerine, kıyafet özgürlüğü adı altında destek veren sözde solculardır, onların önder belledikleri Said-i Nursi gibi Ortaçağcı gerici için Anma Toplantıları düzenleyen, ilanlar veren Amerikancı Kürt Hareketi ve onlarla saf tutan Sevrci Soytarı Sahte Solculardır.

Ve şimdi bunlar, ikiyüzlülükle Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anıyorlar, utanmadan!

Sivas Katliamı’nı protesto etmek, Sivas’ta yaşamını yitirenlerini anmak demek Ortaçağcı gericiliğe, onların siyasi plandaki temsilcilerine karşı mücadele etmekten geçer. Onların ağababaları ABD-AB Emperyalist çakallarına karşı açıktan mücadele etmekten geçer.

Bunu bir tek Partimiz yapıyor. Her alanda Ortaçağcı gericiliğe ve ABD-AB Emperyalist çakallarına karşı durmadan savaşıyor. Elbette gücü oranında… Gerisi şu veya bu şekilde Ortaçağcılığın ve Emperyalizmin değirmenine su taşımaktır.

Onun içindir ki 26’ncı. yıldönümünde Madımak yanmaya devam ediyor hâlâ.

Bu devran böyle gelmedi, böyle gitmeyecek!

Elbette ki halkımız bu Ortaçağcı gericilikten de, ABD-AB Emperyalistleri çakallarından da, yerli satılmışlar cephesinden de hesap sormak için Partimiz etrafında örgütlenecek ve bu insanlık dışı düzene son verecektir.

O zaman insanlığın başbelası bu iki gerici hareket, Ortaçağcılar ve Emperyalist çakallar Tarihin çöplüğünde yitip gideceklerdir.

Bir kez daha Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren o güzel insanları sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Gün gelecek devran dönecek ve elbet hesap sorulacaktır!

Kahrolsun Ortaçağcı Gericilik!

Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!

Sivas Katliamı’nı Unutmadık, Hesap Soracağız!

Sivas Şehitleri Ölümsüzdür!

2 Temmuz 2019

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz