Yasaklamalar ve Baskılar Bizi Durduramaz ve Yolumuzdan Döndüremez! >>> 17.01.2013

20.01.2013
518
A+
A-

Emperyalistlerin silah deposuna dönüştürüldüğümüz, Suriye’ye yapılan saldırının koçbaşı yapıldığımız e Ortadoğu halklarının birbirine düşmanlaştırıldığı şu günlerde Partimizin “Ey Amerika! Sen de Nato’n da Uşakların da Yıkılacaksınız. Lanetle Anılacaksınız!” sloganlı afişleri ve aynı başlıklı bildirileri Tayyipgiller-Fethullah mahkemeleri tarafından yasaklandı; bu yayınlar hakkında toplatma kararı çıkartıldı.

Gerekçe olarak ise “PKK/KCK-KONGRA GEL  ve ‘Free Kurdistan’  propagandası yapıldığı” gibi bir uydurma  gerekçe öne sürüldü. Gerçekte ise afişlerimiz ve bildirilerimiz; Tayyipgiller’in uşaklığını, emperyalizmin iğrenç politikalarını teşhir etmeyi amaçlıyordu. Afiş ve bildirimiz; emperyalistlerin kendi çıkarları için, Ortadoğu’yu yeniden şekillendirdiği BOP’un haritasını gösterdiği, bütün gerçekliği çok net bir biçimde ifade ettiği için yasaklanmıştır.

 İşte tam da mücadelemizin haklılığından aldığımız güçle, alınan bu uydurma kararı iptal ettirmek için bir başvuru yaptık ve Çağlayan Adliyesi  önünde 17 Ocak günü saat 14.00’da bir basın açıklaması gerçekleştirdik.
   Yasaklama kararındaki gerekçenin gerçekte farklı olduğunu, AKP’nin Hukuk Büroları’nın bu saldırısının ne anlama geldiğini gösterdik. Onların iğrenç politikalarını tam da on ikiden vurduğu için yasaklama kararının çıkarıldığını bir kez daha Tayyipgiller-Fethullah mahkemelerinin yüzüne haykırdık.

ABD’nin Patriot Füzesi’ne Hayır! Davamız Halkların Kurtuluş Davası’dır! Katil ABD Ortadoğu’dan Defol! sloganlarının atıldığı eylemimizi “Emperyalistler bilsin ki, halkların ve halkımızın mücadelesini bundan önce nasıl engelleyemediyseler, nasıl Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızda geldikleri gibi gittiyseler, yine İkinci Kurtuluş Savaşımızda da aynı öyle gidecekler” diyerek bitirdik.


 Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!

Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz