Vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz “Katil ABD Ortadoğu’dan ve Ülkemizden Defol” demekten

17.10.2019
707
A+
A-

Heyetler halinde geliyorlar artık ülkemize. Okyanusların sularının bile temizlemeyeceği kanlı elleriyle işbirlikçilerine direktifler vermek için geldiler. Ayaklarında mazlum halkları kanı topraklarımızı kirletmek için geldiler. Daha gelmeden hatırlattılar efendi kim, satılık kim, kuklacı kim kukla kim, patron kim hizmet eden kim. Kaçak saraylı Reis’in “görüşmeyeceğim” sözünü 23 dakika içinde yalayıp yutturdular kendisine. “Görüşmeyeceğim”den “Pence ve Pompeo dışındakilerle görüşmeyeceğim”e gerilettiler “Koca Reisi”.

Yine bir biz vardık ABD Emperyalistlerini protesto eden, yine bir başımızaydık “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” sloganlarını haykırırken.

ABD’li heyetin Ankara’ya gelişini protesto etmek için ABD Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdik eylemimizi. “Yankee Go Home!” dövizlerimizle, “ABD Emperyalizminin Eli Kanlı Temsilcileri Ülkemizden Defolun!” yazılı ozalitimizle, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sözü ve Kalpaklı Mustafa Kemal bayraklarımızla, coşkulu “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yankee Go Home”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AB-ABD Halklara Hesap Verecek”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarımızla protesto ettik ABD Emperyalistlerini ve yerli işbirlikçilerini.

HKP Genel Sekreter Yardımcımız, Ankara İl Başkanımız Sait Kıran Yoldaşın yaptığı basın açıklaması aşağıdadır:

Şeytan işi sağlama alıyor, tek tek sözcülerini göndermek kesmiyor, heyet gönderiyor verdiği emirleri denetlemeye

Faşist manyak Trump açıklıyor: “Türkiye’ye ve diğerlerine karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmek zorundalar. Neler olacağını göreceğiz. Pence ve Pompeo’nun yer aldığı heyet, Türkiye’den ateşkes talep edecek.”

El insaf…

Dünyada son 70 yıldır meydana gelen bütün kötülüklerin kaynağı ABD Emperyalizmi değilmiş gibi konuşuyor Bunak Trump. Dünya Halklarını birbirine düşüren, birbirine boğazlatan, birbirine düşmanlaştıran kendileri değil sanki. Bin ülkeli bir dünya kurmak için, dünyayı site devletçiklerine dönüştürmek için Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, özgürlük götürüyoruz diyerek ölüm meleğini yanlarında götüren, halk düşmanı projelerine eşbaşkanlık yapabilecek yerli işbirlikçileri devşirip halkların başına bela eden sanki kendileri değil de başkaları.

Bir de ne diyor bunak?

“Sert davranacağız.”

ABD Emperyalizmi mazlum halkların hangisine yumuşak davrandı acaba, Tarih yazmış mıdır?

ABD Emperyalistlerinin ne kadar “yumuşak”, ne kadar “sevecen”, ne kadar “insancıl” olduğunu Vietnam Halkı çok iyi bilir, Irak Halkı, Afgan Halk, bütün Ortadoğu Halkları, Ortadoğu’nun Müslüman kadınları çok iyi bilir. Ve ABD’nin gerçek sahipleri yerli Kızılderililer çok iyi bilir.

ABD Emperyalistlerinin müdahalesine kadar topraklarında halkları kardeşçe, barış içinde yaşayan, ekonomik olarak belirli bir refah düzeyini yakalamış ve ABD Emperyalizminin Bekçi Köpeği İsrail’e karşı en net tutumu takınan Suriye’de barışı bozan, güvenliği ortadan kaldıran AB-D Emperyalistleri ve bölgedeki ruhlarını efendilerine satan yerli taşeronlarıdır.

Suriye Hükümeti ve Halkı Beşşar Esad önderliğinde sekiz yıldan bu yana yiğitçe direniyor ABD-AB Emperyalistlerine, onun bölgedeki Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Ürdün, Kuveyt ve PKK gibi yerel taşeronlarının saldırılarına karşı.

Suriye Cehenneminin senaryosunu yazan AB-D Emperyalistleri, Beşşar Esad önderliğinde Suriye Halkının yiğitçe direnişi karşısında topuklarken, cehennemin yaratılmasında lojistik destek sağlama, dünyanın dört bir tarafından özel olarak seçilmiş Ortaçağcı, meczuplaştırılmış, vicdan ve insanlık yoksunu canileri eğitme, donatma ve ordulaştırma emri verdiği Türkiye’ye şimdi de; kendi yarattıkları bu IŞİD canavarlarına gardiyanlık yapma görev emrini tebliğ ediyor.

Biz uğraşmayalım bu sapıklarla siz uğraşın artık, diyorlar.

Mültecilerle biz uğraşmayalım siz uğraşın, diyorlar.

Bizim askerlerimiz ölmesin, canları tatlıdır, Mehmetçikler ölsün, diyorlar.

O yüzden size olur verdik operasyon için, tamam kandırmak için Türkiye Halkını “PKK, PYD terör örgütlerini temizlemek için girdik” deyin ama daha ileriye gitmeyin, diyorlar.

Ve arkasından tehditlerini sıralıyorlar alçak emperyalistler, ekonominiz benim elimde mahvederim, diyorlar. Ve mutlaka hatırlatıyorlardır işbirlikçi hainlere, oturdukları koltuklara nasıl oturtulduklarını. Kendilerini iktidarlara taşıyanların kim olduklarını mutlaka hatırlatıyorlardır.

İşte kanlı zalimin insanlıktan çıkmış sözcüleri Pence ve Pompeo bütün bu emirleri taşeronlarının yüzlerine karşı da söylemek için geliyorlar. Yiğit Beşşar Esad Hükümetiyle anlaşıp bu Suriye Cehenneminden en az zararla çıkma olasılığını önlemek için geliyorlar.

Suriye Halklarıyla Türkiye Halklarının kardeşleşme olasılığını ortadan kaldırmak için geliyorlar. Çözüm için değil, çözümsüzlük için, Mehmetler ölmesin diye değil, biz efendilerinin çıkarlarına bir halel gelmesin diye geliyorlar.

Ne acıdır ki; bu insan soyunun en büyük düşmanları, “Oltada Balık” olduğumuzu hatırlatmaya geliyorlar.

Şu çok açık: AB-D Emperyalistlerinin kanlı örgütü NATO, oltada balık olarak gördüğü bir ülke ile görüş alışverişinde bulunmaz, görüş istemez, düşüncesini sormaz. Bu zalimler topraklarımıza sadece emir ve talimatlarını vermek için gelirler. İşbirlikçilerine ayar vermek için, size çizdiğimiz plan ve programın dışın çıkmayın, yoksa haliniz duman olur, demek için kirletirler kanlı ayaklarıyla topraklarımızı.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak hiç vazgeçmeyeceğiz “Katil ABD Ortadoğu’dan, Ülkemizden Defol!” sloganını haykırmaktan.

Hep haykıracağız, özellikle her şeyin ayan beyan ortaya çıktığı 2019 yılının bugünlerinde; “Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol!” diyemeyen her siyasi, her aydın, her akademisyen, her sanatçı, her gazeteci ya korkaktır, ya da haindir…” diye.

Ta ki; Ortadoğu Halklarına yönelik AB-D Emperyalistlerinin yaptığı bütün aşağılık planlar, Ortadoğu Halkları tarafından parçalanıp atılıncaya, Emperyalistlerin Yeni Sevr Planı parçalanıp, bu aşağılık hevesleri kursaklarında bırakılıncaya, AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri, Tarihin çöplüğüne atılıncaya kadar susmayacağız!

Haykıracağız!

Direneceğiz!

Mücadele edeceğiz ve yeneceğiz!

Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçiler bunu hiç akıllarından çıkartmasınlar.

Mazlum Halklar umutlarını hiç kaybetmesinler.

97 yıl önce başardı Mustafa Kemal önderliğinde Birinci Kuvayimilliyeciler.

İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak yine başaracağız.

Ama bu sefer sosyal kurtuluşla taçlandıracağız, 97 yıl önce Kuvayimilliyeci atalarımızın zaferini.

Buna olan inancımızla, bilincimizle, kararlılığımızla, bize yön veren, bilinçli, inançlı ve kararlı olmamızı sağlayan bilimimizle ve hepsinin üstünde insan, hayvan, doğa sevgisiyle mücadele ettik, nihai zafere kadar da mücadele etmeye devam edeceğiz. 17 Ekim 2019

HKP Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz