Usta’mızın öğrencisi Suat Şükrü Kundakçı’yı sonsuzluğa uğurladık

17.08.2015
713
A+
A-

Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın öğrencisi Suat Şükrü Kundakçı 15 Ağustos 2015 günü hayatını kaybetti.

Suat Şükrü Kundakçı, Usta’mızın hayatta olduğu zamanlarda onun mücadelesine omuz verdi. Gerçek Türkiye Komünist Partisi’nin son legal çıkışı olan, Usta’mızın kurduğu Vatan Partisi’nin kurucuları arasında yer alan Suat Şükrü Kundakçı, Yapı İşçileri Sendikası (YİS) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) içerisinde de çeşitli çalışmalarda bulundu.

1960 sonrası Sosyalist bir örgütlenmede yer almadıysa da Suat Şükrü Kundakçı, birey olarak hayatı boyunca en doğru ideolojiye, Marksizm-Leninizme ve onun Türkiye koşullarına uyarlanmış biçimi olan Hikmet Kıvılcımlı çizgisine inancını korudu. İnsanlığın bayır aşağı gittiği, sözde devrimcilerin, solcuların birer birer savrulduğu, paçavralaştığı dönemlerde dahi bu çizgiden taviz vermedi, hayata da gözlerini bu inançla yumdu.

Suat Şükrü Kundakçı’yı bugün Merdivenköy Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurladık. Kundakçı’yı son yolculuğunda biz Kurtuluş Partililer yalnız bırakmadık. Cenazeye Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şahbaz ve MYK Üyemiz Halil Arabulan’ın yanı sıra çok sayıda Partili arkadaşımız katıldı. Halkın Kurtuluş Partisi Kundakçı’ya son görevini layıkıyla yerine getirdi.

Başta Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı olmak üzere, insanın insanı ezmediği, sömürmediği, hayvan yerine koymadığı bir dünya için mücadele edip aramızdan ayrılmış olan tüm devrim neferlerinin mücadelesini eninde sonunda biz Kurtuluş Partililer zafere ulaştıracağız. 16.08.2015

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz