Ülkemizi Emperyalizmin Ortadoğu’daki “Kasap Satırı” Yapmak Vatana İhanettir!

31.08.2012
520
A+
A-

ABD ve AB Emperyalistleri daha önce Irak ve Libya’da yaptıkları gibi, 1000 ülkeli bir dünya yaratmak, Dünya Halklarını çok daha rahat sömürebilmek için Suriye Halkına ve Önderliğine saldırılarını yoğunlaştırdılar. Yine dünyanın her yerinde yaptıkları gibi Suriye Halkına “özgürlük ve demokrasi getirmek” bahanesine sığınıyorlar. Ama dünya halkları çok iyi bilmektedirler ki, AB-D Emperyalistleri nereye adım atarlarsa kan, gözyaşı ve ölümler o ülkenin kaderi haline gelmekte.

Ne acıdır ki, Suriye’ye yönelik saldırılarında AB-D Emperyalistleri taşeron, “kasap satırı” olarak ülkemizi kullanmaktadırlar. AB-D Emperyalistlerinin, Tayyipgiller’in iktidara getirilmesi seçimlerinde ne kadar doğru bir karar verdikleri Suriye konusunda bir kez daha kanıtlandı. Tayyipgiller iktidarı boylu boyunca bu taşeronluğa, emperyalistlerin Suriye Halkının boynuna inecek kasap satırlığına soyunmuştur. Tayyipgiller ne kadar sadık bir uşak olduklarını, dün “kardeşim” dediklerini bugün satacak kadar onursuz olduklarını kanıtlamak için canhıraş bir uğraş içerisindedirler. Bu uğraşın sonucu olarak, ülkemizin güney bölgesinde eğitilip Suriye’ye gönderilen sözde özgürlük savaşçıları adı verilen katil sürüleri kan akıtmaya devam etmektedir. Tayyipgiller, Uluslararası Hukuk, Anayasa, Kanun dinlemeyip AB-D Emperyalistlerinin uşaklıklarını yaparak ülkemizi savaşa sürüklemektedir.

Yine çok daha acıdır ki, Hatay ilimiz sınırları içerisinde kamplarda eğitilen katil sürüleri, ilimizin caddelerinde, sokaklarında fink atmakta, halkımızı “sıra size de gelecek” diyerek tehdit etmekte, ellerinde Tayyipgiller’in silahlarıyla insanlarımızı terörize etmektedir. Sanki mülteci halkımız, ev sahibi kendileri… Bu kadar pervasız olmalarının nedeni arkalarında AB-D Emperyalistlerinin, kasap satırı Tayyipgiller’in olmasıdır.

Halkın Kurtuluş Partilleri olarak bu onursuzluğa isyan ediyoruz. Ülkemizin Suriye ve diğer komşu devletler Rusya ve İran ile savaş durumuna getirilmiş olması nedeniyle, Tayyipgiller hakkında Vatana İhanet Suçunu işledikleri için basın açıklamasının ardından suç duyurusunda bulunduk.

Adliye Sarayı önünde yapılan basın açıklamasının ardından da, Kurtuluş Partili Avukatlar, hazırlanan dava dilekçesini Savcılığa ilettiler.

Basın Açıklamasında “Suriye Halkı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Muhalif Değil Şeriatçı Terörist” sloganları atıldı. 31.08.2012

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Yapılan Suç Duyurusu Dilekçesini Aynen Yayınlıyoruz:

Microsoft Office Word İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız 

Acrobat Belgesi (.pdf) İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz