Üç Şehitlerimizden İbo Yoldaş’ımızın annesi Döne Ana’yı kaybettik

26.05.2013
554
A+
A-

Her ziyaretimizde, sizleri görünce İbo’mu görmüş gibi oluyorum, derdi. İbo’nun vasiyetiydi, yoldaşlarının her birini kendi oğlu gibi bellemesi. Döne Ana, Şentepe Halkının yiğit evladı oğlunun bu vasiyetini yerine getirdi. İbo’sundan ayrı görmedi oğlunun mücadelesini devam ettiren yoldaşları. Hep bağrına bastı. Sağlığı elverdikçe her 1 Eylül’de Kurtuluş Partililerle birlikte Üç Şehitler’in mezarı başında oldu. Gözleri yaşlıydı, yüreğinde büyük bir yara vardı kapanmayan ama onlarca İbo’su olduğu için de mutluydu, gururluydu. İbo’sunu unutmayan yoldaşlarını görünce, anlardı oğlunun verdiği mücadelenin boşa gitmediğini.

Vasiyeti İbo’sunun yanına gömülmekmiş. Ama aile Üç Şehitler’in mezarının bozulmasını istemediği için Üç Şehitler’in mezarından getirilen toprak ve İbrahim Uzun Yoldaş’ımızın fotoğrafıyla toprağa verildi Döne Anamız 24 Mayıs’ta.

Güle güle Döne Ana. Rahat uyu mezarında. Merak etme. Yiğit evladının uğruna canını feda ettiği mücadeleyi yoldaşları Kurtuluş Partililer zafere ulaştıracaklar.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz