Üç Şehitler Ölümsüzdür!

06.09.2015
555
A+
A-

 

İstanbul İl Örgütü olarak 6 Eylül 2015 Pazar günü 1978’de Ankara’nın Şentepesi’nde katledilen Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşlar nezdinde tüm Devrim Şehitlerimizi andık.

İl Gençlik Komitemizden Mahsun Yoldaşı’mızın sunuşuyla başlayan anmamız Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşlar ve tüm Devrim Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuyla devam etti. Şehitlerimiz ve parti görüntülerini içeren video gösteriminden sonra program; Sancaktepe İlçe Örgütü’nden Deniz Bin Yoldaş’ımızın konuşmasıyla sürdü. Deniz Bin Yoldaş konuşmasında, “Kaybettiğimiz tüm yoldaşlar her eylemde, her direnişte bizim yanımızda olacaklar. Mücadelelerini zafere kadar sürdüreceğiz” dedi.

Kaybettiğimiz Yoldaşların bayrağını yere düşürmemek için yılmadan mücadele edilmesi gerektiğine dikkat çeken Deniz Bin, şunları söyledi:
“AB-D’nin yapmış olduğu emperyalist planlarla Ortadoğu kan gölüne döndü. Irak, Libya, Mısır ve Suriye’de yaşanılanlardan sonra sıra Türkiye’ye gelmektedir. Türkiye’de iktidarda bulunan gerici, faşist Tayyipgiller ve mecliste bulunan üç parti AB-D Emperyalistleriyle etle tırnak gibidir. Bugün artık Türkiye emperyalistler tarafından bölünüp parçalanmak isteniyor. Bunu yapmanın yolu da binlerce yıldır kardeşçe yaşayan halkları birbirine düşman etmek. Türk ve Kürt halkının arasına nefret tohumları ekiliyor. Bizim yapmamız gereken halkların gerçek kardeşliğini savunmak; AB-D Emperyalistlerini ülkemizden sonsuza kadar göndermektir.”

Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşımız ve kaybettiğimiz tüm yoldaşlara sözümüzdür: mücadeleleri mücadelemizdir.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!
Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz