Türk ve Kürt Halklarının kardeşliğinin savunucusu Tahir Elçi haince katledildi

28.11.2015
519
A+
A-

Türk ve Kürt Halklarının kardeşliğinin savunucusu Tahir Elçi haince katledildi

Bölünmeye karşıyım diyen gerçek İnsan Hakları Savunucusu Tahir Elçi karanlık bir saldırıyla hayatını kaybetmiştir. Bu arada bir polis memuru da hayatını kaybetmiştir. Ayrıca sivil halktan yaralılar da vardır.

Çatışmalarda tarihi eserlerin, özellikle de Diyarbakır’daki dört mezhebi temsilen 4 ayaklı 500 yıllık tarihi minarenin zarar görmesini-hasara uğramasını protesto eden son derece insani, barışçıl bir açıklamanın hemen bitiminde hedef seçilerek yani nişan alınarak başından vurulması ve hayatını kaybetmesi bizler açısından daha da üzücü olmuştur.

Böylesine duyarlı ve halkların kardeşliğini içtenlikle savunan insanların bu tür saldırılarla katledilmeleri Türk ve Kürt Halkı açısından büyük bir kayıptır.

Fakat ülkemizi Suriyeleştirmek, BOP-Yeni Sevr planı çerçevesinde parçalamak isteyenler böyle içtenlikli, dürüst insanlara düşmandır. Onların hainane amacının gerçekleşmesi için böyle insanların yok edilmesi öngörülmektedir.

AB-D Emperyalistleri ve bölgedeki işbirlikçileri bugüne kadar olduğu gibi akan bu masum kanların da suçlusudur, sorumlusudur.

Tahir Elçi’nin ailesine, sevenlerine taziyelerimizi bildiriyor, sabırlar diliyoruz. Tabiî aynı zamanda da hayatını kaybeden polis memurunun da ailesine taziyelerimizi iletir, sabır dileriz.

Hep söylediğimiz gibi, yazık ki böylesi acı olayların ve Türk ve Kürt Halkının özellikle genç evlatlarının kanının akmasının AB-D Emperyalistleri Ortadoğu’da olduğu sürece sonu gelmeyecektir.

Bu sebeple biz gerçek devrimcilere düşen birincil görev, insanlığın başdüşmanı ABD ve AB Emperyalistlerini ülkemizden ve bölgemizden defetmektir.

Zor olsa da bu görevimizi de başaracağız. Hem Halkların Kardeşliğini hem de Sosyal Kurtuluşlarını sağlayacağız. 28.11.2015

HKP

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz