Abascal Yoldaşın bedence aramızdan ayrılışı nedeniyle Küba Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulunduk

27.11.2015
525
A+
A-

Abascal Yoldaşın bedence aramızdan ayrılışı nedeniyle

Küba Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulunduk

Halkın Kurtuluş Partisi olarak birlikte birçok etkinliğe imza attığımız, sofralarımızı paylaştığımız Ernesto Gomez Abascal Yoldaş’ımızın, dostumuzun bedence aramızdan ayrılışı nedeniyle Küba Halkına başsağlığı dileklerimizi iletmek üzere Küba Büyükelçiliğine bir ziyarette bulunduk.

Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casalas Yoldaş’a, Küba Halkına, Küba Komünist Partisi’ne ve ailesine iletilmek üzere, Abascal Yoldaş’ın bedence kaybından duyduğumuz derin üzüntülerimizi bildirdik. Abascal Yoldaş için hazırladığımız ve birlikte yapılan etkinliklerin fotoğrafları ile bu etkinliklerin kitaplarından oluşan dosyayı kendilerine sunduk. Heyetimizi temsilen HKP Merkez Komite Üyesi Av. Sait Kıran, Abascal Yoldaş ile nasıl yoldaşlaştığımızı ve nasıl dost olduğumuzu aktardı. Sait Yoldaş, birlikte yapılan etkinliklerin kitaplaştırılmasıyla da Abascal Yoldaş’ın ölümsüzleştiğini vurguladı. Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casalas Yoldaş da Abascal Yoldaş’ın Devrimci kişiliğini, Devrime olan inancını ve bilinci yerinde olduğu sürece nasıl çalıştığını aktardı. Büyükelçi Yoldaş, Abascal Yoldaş ile birlikte yapılan etkinlikleri sürdürme noktasında dileğini bildirdi ve Abascal Yoldaş’ın anısının ancak böyle yaşatılabileceğini söyledi.

Sonrasında ise Küba Devrimi’ne bakışımız, Türkiye Devrimi’ne bakışımız, son gelişen olaylar konusunda Parti’mizin düşüncelerini aktardık Küba Halkının Temsilcisi yoldaşa. Abascal Yoldaş’ın yıllarca Büyükelçilik yaptığı Ortadoğu’nun AB-D Emperyalistleri tarafından BOP Planı çerçevesinde nasıl kan gölüne döndürüldüğünü, yine bu plan çerçevesinde sıranın Türkiye’ye geldiğini aktardık.

Ve önümüzdeki dönemde birlikte yapacağımız etkinliklerde buluşmak üzere ayrıldık Sosyalist Küba’nın Türkiye’deki evinden. 27.11.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz