Tüm baskılara rağmen MEDLOG Direnişi ikinci ayını doldurdu

01.11.2016
532
A+
A-

 

İki aydır devam eden MSC/MEDLOG direnişi, OHAL’e rağmen, yağmura, soğuk havaya inat tüm coşkusu ve kararlığı ile İstanbul, İzmir, Mersin, Gebze ve Gemlik’te devam ediyor.

Bursa/Gemlik’de direnişte olan işçiler 1 Kasım günü İstanbul’a gelerek buradaki direnişi, mücadeleyi ve ekmeklerini paylaştılar.

Genelde ziyaretler başka kurumlardan ya da farklı direnişlerden olur. Ancak Nakliyat-İş ezber bozmaya devam ediyor. Nasıl ki Genel Başkan Ali Rıza Küçükosmanoğlu İzmir’de MEDLOG Direnişini ziyaretinde “Sonuçta OHAL de olsa bu hal de olsa biz direnişe devam edeceğiz” OHAL’de bütün engellemelere karşın direniş devam ediyorsa, Nakliyat-İş sendikası bölgeler arası dayanışmayı sağlayarak mücadeleyi ve kararlılığı bugün bir üst noktaya taşımıştır.

Bursa’dan gelen üyeler ve yöneticilerin katılımı ile gerçekleşen bu ziyarette davul zurnayla halaylar çekildi, oyunlar oynandı sloganlar birlikte haykırıldı. Saat 12.00’da başlayan eylemde Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasına başta Bursa’dan gelen direnişçiler olmak üzere orada bulunanları selamlayarak başlayan Küçükosmanoğlu MEDLOG işyerinin Samsun’da bulunan işyerinde ki 7 üyenin de bugün işten atıldığını ve böylece toplam atılanların sayısının 150’yi geçtiğini belirterek şöyle devam etti. “İşverenler önceleri işyerini büyüteceklerini genişleyeceklerini söylüyorlar, ama ne zamanki işçileri anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olsalar, haklarını aramaya başlasalar hemen daralmaya gidiyoruz diyerek işçileri atıyorlar. Yalanla, dolanla, sahtekarlıkla kamuoyunu ikna etmeye çalışıyorlar.  İçerde çalışan işçilerin sendikaya üye olmaması için ücretlerine %20’lere varan oranda zam yaptılar.”

Kçüküosmanoğlu MSC/MEDLOG’un işyerini KÖŞDERE isimli firmaya yaptırarak kamuoyunu da yanılttığını, aldattığını belirti. MSC/MEDLOG direnişine yurtdışından da dayanışmaların geldiğini ve eylemlerin yapıldığını belirten Küçükosmanoğlu direnişin 61. gününü davullarla, zurnalarla, halaylarla kutladıklarını direnişin İstanbul, İzmir, Mersin, Gebze, Gemlik’te ve bugünden itibaren de Samsun’da devam edeceğini söyledi. Bu kavganın, mücadelenin ekmek kavgası olduğunu bu nedenle dünyanın en haklı ve en meşru kavgası olduğunu belirten Küçükosmanoğlu, “Mücadelemiz meşrudur, haklıdır. Kazanana kadar bu mücadele devam edecek” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz