Torbadan Bu Kez İnternet Sansürü Çıktı

09.02.2014
486
A+
A-

Tayyipgiller’in son yasaklarından olan İnternet Sansürü; İzmir’de İzmir Direniyor İnternet Grubu ve Kurtuluş Partililer tarafından protesto edildi. 09.02.2014 Pazar günü, Karşıyaka İzban İstasyonu’nda buluşuldu ve İskeleye kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüş boyunca çeşitli sloganlar atıldı. Halkın alkışlarıyla destek verdiği yürüyüşümüze CHP Karşıyaka ve Bayraklı Gençlik Kollarından arkadaşlar da katıldı.

Karşıya Çarşısı İskele girişinde HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak bir basın açıklaması yaptı. İl Başkanımızın yaptığı Basın Açıklaması metni aşağıdadır. 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

Tayyipgiller ülkemizi “Rüşvet ve Yolsuzluk Cenneti”ne çevirdi. Dinginsiz bir şekilde yaptıkları özelleştirmelerle kamu mallarını kendi yandaşlarına peşkeş çektiler, çekiyorlar. Devletin asli görevlerinden olan yol, köprü, kavşak, tünel, park, bahçe gibi hizmetleri bile büyük bir lütufmuş gibi halka yutturmaktalar. Tabii bu işleri yaptırdıkları müteahhitlerden de milyon dolarları bulan rüşvetlerini almaktalar. Bu Rüşvetleri de yurtdışındaki bankalarda, yatak odalarındaki kasalarda ve ayakkabı kutularında sakladıkları açığa çıktı. Oğullarını, kızlarını, kardeşlerini, bacanaklarını vurgun zengini yaptılar. SİT Alanı olan güzel Urla’mızın Zeytinelli Koyu’nu işgal ettiler. Ülkenin dört bir yanındaki kamu arazilerini de yandaşlarına peşkeş çekmeye devam etmekteler.

Bu rüşvet ve vurgun pazarlıkları dinlemeye takılıp görüntüler ortaya çıkınca ve internet ortamında yayınlanmaya başlanınca da “özel hayatın gizliliği”, “masumiyet karinesini”ni hatırlar oldular.

Bunlar değil miydi sahte CD’lerle Ergenekon, Balyoz, Oda TV, KCK vb. operasyonlarını başlatanlar?.. Bunlar değil miydi, Antiemperyalist, Laik, İlerici, Mustafa Kemalci Askerlerin, Aydınların, Gazetecilerin, Bilim İnsanlarının telefonlarını dinleyenler? Bunlar değil miydi, rakip politikacıların yatak odalarına koydukları kasetleri internet ortamında deşifre edip etkisizleştirenler?.. Bunlar değil miydi ahlaksızca yaptıkları bu dinlemeleri ve görüntüleri meydanlarda rakiplerine karşı kullananlar? Hangi birisini sayalım…

Peki şimdi niye “özel hayatın gizliliği”, “masumiyet karinesi” akıllarına geldi?

Çünkü zülfü yare dokundu…

Çünkü keser döndü, sap döndü, gün geldi hesap döndü..

Çünkü 12 yıldır iktidarı paylaştıkları ve bütün bu kaset, CD, telefon dinleme tezgahlarını birlikte kotardıkları F Tipi Cemaatçilerle ortaklıkları bozuldu… Düne kadar muhaliflerini susturmak, sindirmek ve ortadan kaldırmak için kullandıkları ahlaksızca yöntemler şimdi kendilerini vurmaya başladı.

Bu arada şunu unutmayalım, yukarıdaki operasyonlardaki deliller sahte uydurma delillerdi. Ancak bunların rüşvet pazarlıkları, evlerinde çıkan milyon dolarların hepsi kendilerinin de inkar edemediği gerçekliklerdir.

Bunlar sözde Yasama organı olan meclisi devre dışı bırakmış durumdalar. Meclisteki kurşun askerlerinin parmak oylarıyla çıkarttıkları “Torba Kanun”larla istedikleri konuda bir gecede yasa yapmaktalar. Birbiri ile hiç ilgisi bulunmayan onlarca değişikliği bir torbanın içine atarak yasalaştırmaktalar.

En sonuncusu da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında çıkartılan kanunun sonuna eklenen “internet sansürü” yasası oldu.

Yapılan değişikliğe göre kendince “özel hayatının gizliliğinin ihlal” edildiğini ve “kişilik haklarının saldırıya uğradığını” düşünen herkes Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) başvurarak içeriğin engellenmesini isteyebilecek. TİB Başkanı da en geç dört saat içinde bu engellemeyi yapacak. İnternette yer sağlayıcı firmalar ellerindeki bilgileri 2 yıl saklayacaklar vs. daha bir sürü engellemeler…

Bunun adı düpedüz sansürdür. Bu yasanın bizzat Tayyip’in kendisinin, bakanlarının, parti yöneticilerinin, oğullarının, kızlarının rüşvet pazarlıklarının bilinmesini engelleme amaçlı olduğu çok açıktır. Yaptıkları rüşvet pazarlığında halka küfrettiği ortaya çıkan şerefsiz, yandaş müteahhitlerin deşifre olmaması içindir bu yasa… Oysa bizzat Tayyip’in kendisinin 2011 seçimlerinde, meydanlarda, “ellerinde kasetler olduğu ve bugün yarın yayınlanabilir” diyerek rakiplerine yaptığı şantajlar arşivlerde saklıdır.

Ayrıca bunların sansürü sadece internette değil yaşamın her alanındadır. Daha dün İstanbul Kartal’da konuşma yaptığı meydana bakan partimiz Kartal İlçe Örgütü’nde asılı bulanan ve “İnsanların en alçağı din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır” yazısına tahammül edemediler. İlçe Binamıza gelerek pankartı indirtmek istediler. Kabul etmeyen İlçe Başkanımızı ve yöneticilerimizi gözaltına aldırdılar.

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, halkımızın “Orantısız Zeka”sı karşısında boşunadır. Bu zeka şanlı Gezi Direnişinde kendisini göstermiştir. Ortaçağcı Tayyipgiller’in sansür yasaları sökmeyecektir. Pratikte uygulanamaz birer paçavraya dönüştürülecektir. Kendileri de tarihin çöplüğüne süpürülüp gidecekler. 09.02.2014

HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz