Tazminatları Parababaları tarafından gasp edilen Uyum/Makro İşçileri yalnız değildir!

17.08.2018
522
A+
A-

Uyum/Makro İşçilerinin Mücadelesini destekliyoruz, yanlarındayız

2018 Mart ayında MİGROS’un satın aldığı Uyum ve Makro Mağazalarında çalışan işçiler ihbar sürelerini kullandıktan sonra “kıdem tazminatlarınız daha sonra ödenecek” denilerek işten çıkartıldılar. Bir kısmı MİGROS’un mağazalarında çalışmaya başladı. Ancak 1500 işçi tazminatları ödenmeden işsizlik cehennemine atıldı.

Tazminat ödemeleri için bir süre bekleyen işçiler ödemelerin yapılmayacağını anlayınca Real İşçilerinin Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde sergiledikleri direnişi de örnek alarak mücadele yolunu seçtiler.

Uyum/Makro İşçileri de Haziran ayından beri Metro ve Media Markt tarafından gasp edilen hakları için direnen Real Direnişçileri ile birlikte MİGROS Mağazalarının önünde eylemler yapıyorlar.

İşçi Sınıfına örnek teşkil eden bir dayanışma sergileyen Uyum/Makro ve Real Direnişçileri Metro, Media Markt ve MİGROS’un bulunduğu her yeri eylem alanına çevirmeye devam ediyorlar.

Nakliyat-İş Sendikası’nın öncülüğünde ülkemizde İşçi Sınıfı Mücadelesinde bir örneği daha olmayan bir mücadele veriyorlar. İstanbul’daki mağazaların bulunduğu bütün AVM’lerde eylem yapan işçiler, AVM’leri sloganlarla inletip, kasa kilitleme eylemleri yapıyorlar.

İşçilerin birliğinden ve mücadelesinden korkan MİGROS, mağazalarının kapılarını kilitleyip, kepenklerini indirirken, Metro ve Media Markt da işçileri mağazalara sokmamak için çevik kuvvet ve özel güvenliklerle etten duvar ördürüyor.

Korkunun ecele faydası yoktur. Zafer direnen işçilerin olacak. Dünyanın en haklı davası olan ekmek davasını kazanan yine İşçi Sınıfı olacaktır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak nasıl ki Real İşçilerinin Mücadelesi ve Direnişi ile dayanışma içerisinde oluyorsak, bu gün de Uyum/Makro İşçilerinin mücadelesini destekliyoruz ve yanlarındayız.

Direnişçilerin “Metro’dan, Media Markt’tan, MİGROS’tan Alış Veriş Yapma, Zulme Ortak Olma!” çağrılarını bizler de destekliyoruz, bir kez daha tüm halkımıza aynı çağrıyı yapıyoruz. Bu marketlerden alış veriş yapmayın, zulme ortak olmayın, diyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak her zaman İşçi Sınıfının Mücadelesine ve öncülüğüne olan inancımızla Direnişçilerin Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde vermiş oldukları mücadelenin başarıya ulaşacağına inanıyoruz. Real ve Uyum/Makro Direnişçilerinin Mücadelelerini, Direnişlerini destekliyoruz ve sahipleniyoruz.

Yaprağın dahi kıpırdamadığı bu süreçte, Real ve Uyum/Makro İşçileri, Nakliyat-İş öncülüğünde, hem haklarını almak için, hem de sarı sendikacılığa karşı birlikte verdikleri mücadele ile örnek olmaya devam ediyorlar.

Onurlu mücadelelerini kazanacaklardır. Bu inancımız tamdır. 17 Ağustos 2018

METRO’dan , Media Markt’tan, MİGROS’tan Alış Veriş Yapma, Zulme Ortak Olma!

Uyum/Makro Direnişçileri Yalnız Değildir!                                           

Real Market Direnişçileri Yalnız Değildir!                                           

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

Yaşasın İşçilerin Birliği! Kahrolsun Parababaları Düzeni!

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz