Tayyip’e “hakaret” davalarından aldığı ceza: 9 yıl 10 ay 24 gün. Derdest davalarda istenen ceza: 24 yıl… Halen açık soruşturmalar… İşte Gerçek Muhalefet Partisi Lideri: Nurullah (Ankut) Efe

27.05.2022
320
A+
A-

Değerli Halkımız,

AB-D Emperyalistlerinin bin devletli, site devletçiklerinden oluşan bir dünya yaratma ve ona hükmetme hayali dünyamızı kan gölüne çevirmiş durumda. Bu emellerini gerçekleştirmek uğruna çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden katlettiği milyonlarca insanın kanı var ellerinde.

Kimi zaman doğrudan kendi müdahale ediyor ABD, mutluluk içinde yaşayan ülkelere. Çoğu zaman da kendisinin kuklası olan hükümetler aracılığı ile gerçekleştiriyor bu müdahaleleri. Gittiği her yer kan, gözyaşı, zulüm deryasına dönüyor.

İşte bu projelerden Ortadoğu’dakinin adı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP). Hedeflerinden biri de ülkemizi en az üç parçaya bölmek. Suriye de var listede.  Ancak Suriye sert kaya. Halkı ile bir olmuş Esad’ın ülkesinde doğrudan müdahalesi başarıya ulaşamadı.

Ne yaptı AB-D Emperyalistleri?

Çekti askerini Suriye’den. Kendi vatandaşlarının can kaybı ülkesinde tepkiyle karşılaşınca ve bir zafer elde edemeyince taşeron iktidarları kullanma yoluna evrildi. “Ben askeri mühimmatı sağlarım, askerimi göndermem, nasılsa benim iktidara taşıdığım, bir sürü adı ‘başkan’, ‘emir’, ‘şeyh’, ‘kral’ olan var yakınında yöresinde. Onların askeri gücünü kullanırım”, dedi.

Nitekim Türk Askeri, Mehmetçiği AB-D’nin bu hayalini gerçekleştirmek için cepheye sürüldü, AB-D Emperyalistleri ve Siyonist İsrail’in iktidara taşıdığı AKP’giller ve Reisi tarafından. Bu da yetmedi AB-D’ye. ÖSO gibi, IŞİD gibi, El Kaide, El Nusra gibi Ortaçağcı vahşi örgütler sahaya sürüldü. Onlara silah sağlamak üzere MİT TIR’larının ilaç sandıkları altında Suriye’nin toprak bütünlüğüne aykırı şekilde silah taşıdığı iddia edildi.

Basına yansıyan bu haberler üzerine Halkın Kurtuluş Partisi ne yaptı?

Bir ülkenin toprak bütünlüğüne aykırı şekilde iç hukuk ve uluslararası hukuka aykırı hareket edildiği gerekçesiyle sorumlular olan AKPgiller’in Reisi, onun İçişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı, MİT Müsteşarı hakkında derhal suç duyurusunda bulundu.

Savcılık Kovuşturmaya Yer Olmadığına dair karar verdi.

HKP itiraz etti. Reddedildi.

HKP Anayasa Mahkemesine başvurdu. Reddedildi.

Ve geriye tek seçenek kaldı hukuki açıdan:

Savaş Suçu işledikleri gerekçesiyle sözkonusu kişileri Uluslararası Ceza Mahkemesine şikayet etmek.

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı, bu ülkenin en vatansever, en Halksever partisi, Gerçek Ve Tek Muhalefet Partisi Lideri Nurullah (Ankut) Efe; Tayyip Erdoğan, Efkan Ala, Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan’ı Birleşmiş Milletler Şartı madde 2 fıkra 4’e; Terörizmin Finansmanının Önlenmesine Dair Uluslararası Sözleşmeye aykırı hareket etmeleri nedeniyle Uluslararası Ceza Mahkemesine Savaş Suçu işledikleri iddiasını taşıdı. Bu başvuru incelemeye değer görüldü. Halen açık durumda.

Ancak ülkemizde ne oldu?

Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Efkan Ala ve Hakan Fidan Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesine şikâyet etmek yolu ile dilekçe vererek bizlere, kamu görevlisine hakaret ettin, bizi küçük düşürdün diyerek Savcılığa şikâyette bulundu. Cumhuriyetin Savcısı olmayan, AKP’nin savcısı olan Savcılık, MİT TIR’larının nereye, niçin gittiğini sorgulamadı ama bu yasal başvuru yolunu niye kullandınız, neden dilekçe verdiniz, diyerek şikâyeti değerlendirdi. Genel Başkan’ımız hakkında soruşturma başlattı.

Ve yargılayacağını sandı Genel Başkan’ımızı. Fena halde yanıldı. Yargılanan, oldular. Nurullah (Ankut) Efe tüm delilleri ile onları kendi mahkemelerinde mahkûm etti Tarih önünde. Bunun bedeli olarak 1 yıl 2 ay 22 gün hapis cezası verdiler Genel Başkan’ımıza.

Dosya üst mahkemeye taşındı. Eksiklikler var, dendi. Bozuldu.

Eksiklikler tamamlandı. Yeniden üst mahkemeye taşındı.

Tayyip Erdoğan yönünden dosya ayrıldı, Efkan Ala ve Hakan Fidan açısından ise hâlâ Yargıtayda. Ancak ayrılan dosyada yeniden Genel Başkan’ımızın beyanlarının alınması gerekiyor. Fakat dosya Yargıtaydan dönmediği için bekleniyor.

İşte o duruşmalardan sonuncusu 26 Mayıs 2022’de bir kez daha görüldü Ankara 5’inci Asliye Ceza Mahkemesinde. Diğer dosyanın dönüşünün beklenmesi için 26 Ekim 2022 tarihine ertelendi duruşma. 26 Ekim 2022’de Nurullah (Ankut) Efe, tarihî bir yargılama daha gerçekleştirecek.

Sadece MİT TIR’ları Davası mı var yargılandığı Genel Başkan’ımızın?

Hayır.

Daha onlarca dosyası, soruşturması var. Ve her geçen gün yenileri ekleniyor…

Şu ana kadar sadece “Tayyip Erdoğan’a hakaret”ten açılmış ceza davalarında hakkında verilen hapis cezası 9 yıl, 10 ay, 24 gün.

Yine “Tayyip Erdoğan’a hakaret”ten devam eden 6 davada Genel Başkan’ımız hakkında 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

4 tane de soruşturma dosyası var ve bunlar da iddianame düzenlenerek davaya dönüşecek büyük olasılıkla.

Ama ne diyor Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci Nurullah (Ankut) Efe?

“Ya o diplomasız bu mahkemelere gelecek, Çelik Bilezikle tanışacak; ya da ben ömrümü Silivri zindanlarında tamamlayacağım!”

Yılmıyor, cepheden savaşıyor, Gerçek Muhalefet nasıl yapılırın dersini veriyor.

Bir sonraki duruşması da 10 Haziran 2022 günü İstanbul Anadolu 12’nci Asliye Ceza Mahkemesinde saat 10.00’da.

Tarihî bir duruşmaya, yargılamaya, Cesaret Vatanı nasıldır, görmeye tüm halkımızı davet ediyoruz.

27 Mayıs 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz