Tayyip üzerine alındı, HKP yönetici ve üyelerine dava açıldı

22.09.2014
561
A+
A-

“İnsanların en alçağı, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır”

Abdullah Bin Mübarek 736-797 (Hicri 118-181) 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜZERİNE ALINDI, HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

YÖNETİCİ VE ÜYELERİNE DAVA AÇILDI!

8 Şubat 2014 günü, yerel seçim öncesi, AKP tarafından o zaman başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile İstanbul/Kartal’da bir miting düzenlendi.

Halkın Kurtuluş Partisi Kartal İlçe Örgütü’nün yeri, Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiği ve kürsüye çıktığı alanın tam karşısındadır ve aylardır, parti penceresinde 736-797 (Hicri 118-181) yılları arasında yaşamış olan Abdullah Bin Mübarek’e ait “İnsanların en alçağı, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır” özdeyişini taşıyan pankart asılıdır. Ancak mitingi düzenleyenler o gün bu pankarttan o kadar rahatsız olmuşlardır ki önce vinçlerle pankartı kapatmaya çalıştılar, ardından bizzat İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Parti binamıza gelerek savcının“gerekirse kapıyı kırarak içeri girin ve protesto edenleri getirin” talimatını tebliğ etti. Hemen ardından Halkın Kurtuluş Partisi Kartal İlçe Başkanımız, mali sekreterimiz ve iki üyemizin içinde bulunduğu 4 kişi “devlet büyüklerine hakaret”ten ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. İfadelerden sonra gözaltındaki arkadaşlarımız serbest bırakıldı ancak ardından dava açıldığı haberi geldi.

İddianamede “Recep Tayyip Erdoğan hakkında dinen kutsal sayılan değerlerden bahisle aşağılama kastıyla hareket ederek aleni hakaret suçunu işledikleri kanısına varılmıştır”, denilerek yönetici ve üyelerimiz hakkında dava açılmıştır. Davaya Recep Tayyip Erdoğan avukatları aracılığı ile mağdur sıfatıyla katılmak için müdahale talebinde bulunmuştur. Yani bu sözü üzerine alınarak, kendisine söylendiğini kabul ederek davaya katılmak istemiştir.

Bilindiği gibi Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkede hiçbir muhalefet partisinin yapmadığını yapmakta ve en büyük işleri halkımızı “Allah’la Aldatmak” olan Tayyipgillerin ve tüm sömürücülerin işledikleri suçlarla ilgili suç duyurularında bulunmakta, soruşturmaları ve davaları takip etmekte, gerekli itirazlarda bulunmakta vb. gibi bir çok yolla bu suç çetesi ile mücadele etmektedir. Ancak tüm bu suç duyurularına kayıtsız kalan Yargı Tayyipgillerin hukuk bürosu gibi çalışarak bunları kulak ardı etmekte, kovuşturmaya yer olmadığına karar vermekte fakat onlara karşı en ufak bir tepkiyi ise cezalandırmaktadır.

Yıllardır halkımızın temiz inancını sömürerek din tüccarlığının alasını yapanlar cezalandırılmazken buna karşı çıkanlar hem de 700’lü yıllarda söylenen bir söz üzerinden yargılanmaktadırlar. Tape’lerden hatırlanacaktır ki bu din bezirgânları hırsızlık yaparken bile, inşallah maşallah’ı, Allah’a emanet ol’u ağızlarından düşürmüyor, Allah’ı hırsızlıklarına alet ederek, bakara/makara diyerek halkımızın kutsal değerlerine en büyük aşağılamayı yapıyorlardı.

Konu ile ilgili duruşma yarın 23.09.2014 tarihinde Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2014/432 E. No ile görülecektir. Tüm basın emekçilerini asıl yargılayan olacağımız davayı izlemeye davet ediyoruz. Bakalım kim kimi yargılayacak? 22.09.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

Kartal İlçe Örgütü

 

Duruşmanın yapılacağı yer, gün ve saat:

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı-Kartal

1. Asliye Ceza Mahkemesi

Tarih…: 23.09.2014

Saat…: 14.00

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz