Star Gazetesi, Halkın Kurtuluş Partisi’ni İllegal İlan Ederek Provokasyonlarına Devam Ediyor >>> 14.12.2012

14.12.2012
479
A+
A-

Bir CIA operasyonu olan Ergenekon Davası’nda savcıların mütalaa verecekleri günkü duruşmaya ilişkin 14 Aralık 2012 tarihli haberinde Star Gazetesi, 1. sayfadaki “Ergenekon kuşatması” manşetinin sol yanındaki spotunda  “(…) illegal Halkın Kurtuluş Partisi (…) binlerce kişi mahkeme salonunu bastı” diyerek yalan ve provakatif haberlerine bir yenisini ekledi.

AB-D Emperyalistlerinin Yeni Sevr’ci saldırı karşısındaki direnç odakları olan Mustafa Kemalci, antiemperyalist, laik, yurtsever subayları, aydınları, öğretim üyelerini, yazarları zindana tıkarak yıldırmak için CIA-Fethullahçı Cemaat-AKP eliyle tezgâhlanan Ergenekon Operasyonu şimdilik amacına ulaşmıştı. Dava artık bitirilebilirdi.

Fethullahçı-AKP’li sözüm ona hâkimler, savcılar marifetiyle, burjuva anlamda da olsa hukukun ayaklar altında çiğnendiği “Ergenekon Davası”nda mütalaanın hazırlanması için dosya savcılığa verilmişti. 13 Aralık 2012 tarihli duruşmada Mütalaanın okunması bekleniyordu.

AB-D Emperyalistlerinin ve AKP+Cemaatçi yerli işbirlikçilerinin bu Yeni Sevrci saldırısına karşı, laik, yurtsever devrimci antiemperyalistler o gün Silivri’ye akın ettiler. AB-D Emperyalistlerinin “Ergenekon Davası” maskeli bu saldırısını, daha ilk gününden bir CIA Operasyonu olduğunu tespit ve teşhir eden Partimiz de o gün oradaydı.

Bu operasyona ilk defa böylesine büyük bir tepki gösteriliyordu. Cemaatçisi, Tayyipçisi, hakimi, savcısı, yandaş medyası tam bir şaşkınlığa uğramıştı, halkın bu tepkisi karşısında. Bu yüzden mütalaayı okuyamadı, bu yüzden 4 sanıklı “silahlı eylem” suçuyla yargılaması süren başka bir davayı o gün bu davaya monte etme girişimini geri çekmek zorunda kaldı, Danıştay Saldırı Davasını eklediği yetmezmiş gibi… Yandaş medyası, halkın bu antiemperyalist tepkisini yalan haberleriyle karalamaya çalıştı.

İşte bu yüzdendir, 2005 yılında yasal kuruluşunu tamamlayan ve örgütlenmesini tamamladığı halde seçimlere katılması Yüksek Seçim Kurulu kararıyla engellenen Partimize yönelik “illegal” olduğu şeklinde provokasyon haber yapılması.

Birinci Kurtuluş Savaşı’yla emperyalistlerin Sevr planını yırtıp atan, tüm Sevrcileri efendileri 7 düvel emperyalistlerle birlikte denize döken, “geldikleri gibi” göndererek yurdumuzu bağımsızlığa kavuşturan ve insanlığa ilk Ulusal Kurtuluş Zaferini armağan eden halklarımız, İşçi Sınıfımızın öncülüğünde Yeni Sevrci saldırıyı da İkinci Kurtuluş Savaşı’yla defedecektir.

Emperyalistlerin liboşu, yandaşı ve her boydan tüm yerli uşakları, tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bu kutsal İkinci Kurtuluş Savaşı’nda da Halklarımızın Yüce Adaletinden kaçamayacaklardır.14.12.2012

Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü

   

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz