Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik katliamlarını İstanbul ve Ankara’da  protesto ettik

15.10.2023
145
A+
A-

ABD ve AB emperyalist haydut devletleri dünyanın dört bir yanından kaçkın Yahudileri toplayarak 1948’de İsrail devletini kurdular. Böylece Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi Devleti oluşturdular. Emperyalistler İsrail’i Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplayarak Ortadoğu’da kendilerine sadık “ileri karakol” ve “petrol bekçisi” görevini verdiler İsrail’e.

Kurulduğu günden beri bu görevini layıkıyla yerine getiren İsrail her yıl değişik zamanlarda Filistin’e saldırılar düzenleyerek masum Filistin halkını katlediyordu.

7 Ekim’de Hamas İsrail’e saldırdı. Bu saldırının ardından İsrail’de karşı saldırıya geçerek Gazze’de Filistin Halkına yönelik resmen katliam gerçekleştiriyor.

Bizler mazlum Filistin Halkının yanındayız. İsrail’in Filistin’de çoğu kadın ve çocuk olan mazlum halka yönelik yaptığı katliamları şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.

Bu nedenle bugün İstanbul’da İsrail Başkonsolosluğu önünde ve Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde bir kez daha, Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik saldırılarını lanetledik ve protesto eylemi gerçekleştirdik.

İstanbul

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı İstanbul’daki eylem saat 14:00’te İsrail Başkonsolosluğu’nun bulunduğu plazanın önünde gerçekleşti. Eylemde, “Mazlum Filistin Halkı Yalnız Değildir” ozalitimiz ile birlikte “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “İsrail ABD’dir”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Kahrolsun ABD Emperyalizmi, Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katil ABD Siyonist İsrail  Kudüs’ten Defol”, “Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez” dövizleri ve Filistin bayrakları taşındı.

Burada gerçekleştirdiğimiz eylemde basın açıklaması İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina Yoldaş’ımız tarafından yapıldı.

Ankara

Ankara’daki eylemimiz ise İsrail Büyükelçiliği önünde saat 17:00 da gerçekleşti. Elçilik binası önünde toplanan üyelerimiz “Katil ABD, Siyonist İsrail Filistin’den Defol! Filistin Halkı Yalnız Değildir” pankartı taşıdılar. Ayrıca eylemde “Siyonist İsrail Filistin’den Defol”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir” dövizleri taşındı.

Basın açıklaması Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Yoldaş’ımız tarafından yapıldı.

İstanbul ve Ankara’da yapılan eylemlerde sık sık “Siyonist İsrail Filistin’den Defol!”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir!”, “Kahrolsun AB-ABD Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “İsrail ABD’dir”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır” sloganları atıldı.

Protesto eylemlerinde okunan basın açıklamasının tam metni:

AB-D Emperyalistlerinin Arap Halklarının bağrına sapladığı kama olan Siyonist İsrail Nazi Soykırımını aratmayacak yöntemlerle Mazlum Filistin Halkını soykırıma uğratıyor

1948’de ABD ve AB emperyalist haydut devletleri; Ortadoğu’da kendilerine sadık, kendilerinin emrinde bir “ileri karakol”, bir “petrol bekçisi” görevini yapacak bir devlet oluşturmak için İsrail’i kurdular. Dünyanın dört bir yanından kaçkın Yahudileri toplayarak burada Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi Devleti oluşturdular. İşte bu yapay devlet, öldürmekten, kan, gözyaşı dökmekten, işkence etmekten, soykırım yapmaktan başka bir şey bilmeyen bu katil devlet, 1948’den bugüne Arap Halkını kana, gözyaşına boğmaya, katletmeye devam ediyor.

Kanlı zalim ABD Emperyalist Haydudunun müttefiki Siyonist İsrail bugün Gazze Şeridi’nde bütünüyle süpürme ve soykırım harekâtına girişmiş durumda. Yok hiçbir acımaları, vicdanları, merhamet duyguları bu zalimlerin. Arkalarında ABD ve AB Emperyalist haydutları, hastaneleri bile bombalıyorlar, insanların evlerini başlarına yıkıyorlar, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katlediyorlar, fosfor bombaları kullanıyorlar. Hiç durmadan savaş suçu işliyorlar

Siyonist İsrail Ordusu açıkça ültimatom veriyor, “Gazzeliler Güneye doğru gitsinler yoksa bombalarımızın hedefi olacaklar”, diyorlar ama diğer taraftan güneye giden kafileleri de bombalıyorlar. Çünkü bunlar 7’sinden 70’ine bütün Arap Milletini yok etmeye programlanmış yapay zeka ürünü insanlar.

Ve Siyonist İsrail canavarları Netanyahu, onun Savunma Bakanı ne diyor?

“Karşımızdakiler insan değil, insan görünümlü hayvanlarla mücadele ediyoruz”. İşte böylesine kriminalize ediyor, düşmanlaştırıyorlar Filistin Halkını. Tıpkı Naziler gibi. Nazilerde düşmanlarını böyle kriminalize edip, kötülemişlerdi, aşağılamışlardı. Siyonist İsrail Canavarları Nazilerin bütün yöntemlerini devraldılar ve onları Filistin’de sürdürüyorlar.

Bu Alçak Siyonist, Gazze’yi karadan ve denizden ablukaya alarak, elektrik, su, gaz, gıda yardımlarının ulaşmasını da engelliyor.

Tüm Dünyanın tanık olduğu gibi Siyonist İsrail Filistin Halkına karşı, Gazze Halkına karşı tarihte ender görülen bir soykırıma girişmiş bulunmaktadır.

Siyonist İsrail’in giriştiği bu katliamda ABD ve AB Emperyalistleri her zaman olduğu gibi İsrail’in safında. İsrail bu katliamda, en modern, en gelişkin silahlarını, bombalarını, uçaklarını, füzelerini kullanırken, ABD de en modern 2 uçak gemisini, savaş gemilerini gönderdi. Ve faşist bunak ABD Başkanı Joe Biden, “Amerika olarak tüm imkânlarımızla İsrail’in yanındayız ve sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz”, diyor.

İngiltere, savaş gemilerini ABD’nin yanında, İsrail’i desteklemek, korumak, kollamak için İsrail’e gönderiyor.

Bu arada Yunanistan da geri kalmadı, ABD’ye ve İngiltere’ye yalakalık yapmak için o da “savaş gemilerimizi gönderiyoruz İsrail’i desteklemek amacıyla”, diye açıklama yaptı.

Görüldüğü gibi ABD Emperyalistleri, AB Emperyalistleri koro halinde İsrail’in yanında saf tuttu, tutuyor ve bundan sonra da tutacak..

Yıllardır söylediğimiz gibi, Siyonist İsrail, ABD Emperyalist Çakalının ve onun müttefiki Avrupa Emperyalist Haydutlarının Ortadoğu’daki jandarmasıdır, ileri karakoludur, petrol bekçisidir. İşte bu olayda bizim bu tespitimizi bir kez daha çok net biçimde kanıtlamakta, ortaya koymaktadır.

Ve Avrupa Birliği Devletleri, Filistin’deki katliamı protesto eden Arap ve Müslüman Halkların barışçıl eylemlerine bile yasak getirdiler. Filistin bayraklarıyla sokaklarda dolaşılmasına bile yasak koydular. Bu AB Emperyalist Haydutlarının, Kanlı Zalim ABD’nin Nazilerden, Hitler yönetiminden hiçbir farkı yok. Aradaki tek fark, bu alçaklar katliamlarını, sömürülerini, vurgunlarını Nazilere göre daha usturuplu yapıyorlar ve daha akıllılar, daha sinsiler, daha aşağılıklar.

Peki bu dünyanın gözü önünde devam eden bu katliama karşı CIA Dincileri ne yapıyorlar?

Sadece kuru gürültü yapıyorlar. Gazze’ye gideceğiz vesaire diye meydanlarda mitingler yapıyorlar, kefenlerle dolaşıyorlar ama sadece kuru gürültü, laf ebeliği ve kandırmaca. Bunların bir teki olsun Gazze’ye gitmez. O yürek, o çap, o inanç yok bunlarda.

Reisleri de önce ortadan oynadı, bütün tarafları itidale davet etti. Arkasından taban kaynayınca tıpkı Libya sorununda olduğu gibi, ne işi var ABD’nin İsrail’de demeye başladı. İsrail’in düşmanlarının bertaraf edilmesi karşılığında iktidara taşınanlar Siyonist İsrail’in canavarlıklarına ses çıkartamazlar.

Eğer zerre miktarda insani, vicdani değerler taşıyorsak haklıdan, hakkaniyetliden yanaysak, bu canavarlığa, Nazi yöntemleriyle bir halkın soykırıma uğratılmasına, bin yıldır beraber olduğumuz bir tarihi birlikte yaşadığımız insanların korkunç bir katliama uğratılmasına karşı insanlığın sesini yükseltmemiz lazım.

Amasız, fakatsız Filistin Halkının yanında olmaktır insani olan. Tersi Siyonist İsrail’i dolaylı ya da dolaysız desteklemektir.

Filistin, Filistinlilerin vatanıdır. İsrail işgalcidir. Siyonist İsrail Devleti Emperyalistler tarafından Ortadoğu’da Arap Halkının böğrüne saplanmış yapay bir devlettir.

Bu net, kesin, açık.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak vicdanlı olan, insani değerler taşıyan tüm halkımızı duyarlı olmaya, tepki göstermeye çağırıyoruz.

Kahrolsun Katil ABD-AB Emperyalizmi!

Katil Amerika ve AB Emperyalist Haydutları Ortadoğu’dan defol diyemeyen her aydın, her siyasi ya gafildir, ya korkaktır, ya satılmıştır, ya haindir, ya namussuzdur.

Katil Siyonist İsrail, katliamdan vazgeç. Filistin Halkının haklı ve meşru değerlerini kabul et.

15.10.2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz