Sivas Katliamı’nı Unutmadık, Unutturmayacağız!

02.07.2014
493
A+
A-

Bundan 21 yıl önce, Sivas’ta Pir Sultan Abdal Şenlikler’ine katılan 33 aydınımız, insanımız göz göre göre, devletin gözetiminde Ortaçağcı gericiler tarafından hunharca katledildi. Saatlerce kuşatıldıkları otel binasında sanki seyirlik bir oyun sergiler gibi dünyanın gözünün içine baka baka katledildiler. Bu katliamı planlayanlar günler öncesinden provokatif yayınlar yaparak halkı kışkırtıyorlardı. Katliam günü yani 2 Temmuz’da camilerden halkı kışkırtarak Madımak oteline doğru yönlendirmişler, “Kahrolsun Laiklik”, “Cumhuriyet Sivas’ta Kuruldu Sivas’ta Yıkılacak”, “Yaşasın Kıyamımız” sloganlarıyla gerici bir ayaklanma başlatmışlardı. Gözleri o kadar dönmüştü ki, tekbir sesleri getirerek Madımak Oteli’ni ateşe vermişler ve otelde bulunan insanların ölmelerini sevinçle izlemişlerdi. Sözde yangına müdahale etmeye gelen itfaiye ekibini de engellemişlerdi. O ana tanıklık eden insanların anlatımları bugün bile tüylerimizi diken diken ediyor.

Böylesi bir katliam unutturulabilir mi? Bu katliamı unutmak suça ortak olmak değil midir?

Onun için bu katliamı ne unuturuz ne de affederiz. Bu katliamı yapanlar ise bugün Suriye’de de, Irak’ta da katliamlar yapan Ortaçağcı gericilerdir. Ortaçağcı gericilik, hep emperyalistlerin maşası olmuştur ülkemizde ve Ortadoğu’da. Ne zaman ilerici bir halk hareketi, ya da gençlik hareketi geliştiyse ya da iktidardaysa AB-D uşağı, maşası bu gerici güruh her türlü silahla donatılarak, parayla beslenerek üstlerine saldırttırılmıştır.

Amerikan Emperyalizminin 6. Filo’sunu protesto eden devrimci gençliğimize saldıranlar bunlardı. Maraş, Çorum Katliamı’nı yapanlar bunlardı. Afganistan’da, Pakistan’da emperyalistlerin maşalığını yapanlar bunlardı. Ve bugün başta Suriye olmak üzere, Irak’ta ve diğer Ortadoğu ülkelerinde katliamlar yapanlar bunlardır. Tayyipgiller tarafından her türlü silah ve parayla donatılan ÖSO ve IŞİD adlı bu maşalar, Yezid ve Muaviye İslamlığının yeni versiyonu olan CIA İslamlığını hâkim kılmak için efendileri AB-D Emperyalistleri tarafından görevlendirilmişlerdir. Tabiî ki Tayyipgiller’in şefliğinde bu katliamlar yürütülmektedir. Ve Sivas Katliam’ının 21’inci yıldönümünde benzer katliamlar devam etmektedir.

Tayyipgiller, bildiğimiz gibi Sivas Katliamı davasını zaman aşımına uğratmış, Tayyip bu durum için “hayırlı olsun” demiştir. Yine Sivas Katliamı’nda, dönemin başbakanı Tansu Çiller “Çok şükür halktan insanlara bir şey olmamıştır” diyecek kadar alçalmıştır. Onlar için bu söylemler gayet doğal ve sıradan açıklamalardır. Çünkü onların fıtratında insana düşmanlık vardır. Onların fıtratında doğaya, hayvana, çevreye düşmanlık vardır, kadına düşmanlık vardır.

Yine 2014 yılı Mayıs ayında Tayyipgiller’in bekçiliğini yaptığı Parababaları düzeni bir avuç dolar için resmi rakamlara göre 301 maden işçisini taptıkları Para Tanrısına kurban ederek bir katliama daha imza attılar. Bildiğimiz  gibi Tayyipgiller büyük Gezi İsyanı’mızda da gençlerimizi katletmişlerdi. Yani sözün kısası insana düşmanlık, kadına düşmanlık, çevreye ve doğaya düşmanlık, hayvana düşmanlık Ortaçağcı gericiliğin fıtratında var. Bunlar için 4’üncü tür yaratık deyişimiz boşuna değildir. Bu dördüncü tür yaratıklar AB-D Emperyalistlerine uşaklıkta sınır tanımazlar. Her türlü aşağılık, pis işleri yapmakta bir sakınca görmezler. Onlar için önemli olan efendilerine en iyi uşaklığı yapabilmektir. Onun için her türlü ihanete açıktırlar. Bu ihanetlerinin ve yaptıkları katliamların hesabı er geç sorulacaktır.

Sivas katliamının 21’inci yıldönümünde tüm halklarımızı AB-D Uşağı Yerli Yabancı Parababaları Cephesine karşı  Halk Kurtuluş Cephesini örmeye çağırıyoruz.

Gün; sadece yitirdiğimiz onurlu, namuslu, yurtsever, laik insanlarımızı ağıtlarımızla anma günü değil, onların anılarını ve özlemlerini mücadelelerimizle yaşatma günüdür.

Gün; Halkın Kurtuluş Partisi öncülüğünde, İkinci Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırıp emperyalistleri, yerli satılmışları ve Ortaçağcı Şeriatçıları ülkemizden ikinci ve son kez geri dönmemecesine kovup Demokratik Halk İktidarını kurup, dünya halklarına yeniden umut olma günüdür. Halkın Kurtuluş Partisi bunun için vardır. 02.07.2014

 

Şeriat Ortaçağdır!

Sivas Katliamı’nı Unutmadık Hesap Soracağız!

Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!

 

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz