Sivas Katliamını Lanetledik

04.07.2013
533
A+
A-

Sivas Katliamı’nın 20. Yıldönümünde İstanbul/Bahçelievler Forumu, bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş Soğanlı’dan başlayıp Levent Kırca Parkı’nda etkinlikle devam etti.

Yürüyüş boyunca kitle “İstanbul Direniyor” dövizleri, Taksim İsyanı ve 2 Temmuz şehitlerinin  portrelerini taşıdı.

10 gündür devam eden Bahçelievler Forumunda, 2 Temmuz Sivas Katliamı anması yapılması kararlaştırılmıştı. Yürüyüşle başlayan etkinlik; halkın gündemle ilgili görüşlerinin alınması ile devam etti. Bu bölümde söz alan Kurtuluş Partililer; 2 Temmuz Sivas Katliamı’nı, İslamiyetin yozlaşmasında büyük payı olan Muaviye ve oğlu Yezid’in devamcılarının yaptığını ve katliamın katillerinin firarda düşüncelerinin ise iktidarda olduğunu vurguladılar. Bu Ortaçağcı karanlıktan kurtulmanın laiklik ilkesine sıkı sıkıya sarılmaktan ve bu karanlığın örgütleyicisi ABD-AB Emperyalistlerine karşı kararlı mücadele etmekten geçtiğini dile getirdiler.

 

Eylemde forum kuralları gereği, çevreyi rahatsız etmemek için konuşmaları alkışlamayan kitle Kurtuluş Partililerin konuşmalarını alkışlayarak bu yasağı delmiş oldu.

Eylemde sık sık “Sivas’ı Unutma Unutturma” “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek” “Sivas’ın Işığı Sönmeyecek” “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları atıldı.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

 

 

İnsan görünümlü yaratıklar, Ortaçağcı İrticacılar 2 Temmuzda Ankara’da lanetlendi

 

Bu sefer; “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarıyla anıldı 20 yıl önce insanlık düşmanı Ortaçağcılar tarafından katledilen 33 yiğit, devrimci, yurtsever insanımız. 2 Temmuz mitingine de damgasını vurmuştu halkımızın Gezi Parkı’nda başlayıp tüm ülkeye yayılan başkaldırışı, isyanı. Ortaçağcı Tayyipgiller’e geri adım attıran bu başkaldırışın morali, coşkusuyla anıldı 2 Temmuz Şehitleri.

Toros Sokak’tan başladı yürüyüşümüz. Biz Kurtuluş Partililer “Şeriat Ortaçağdır” pankartı ve bayraklarımızla, “Sivas’ı Yakanlar AKP’yi Kuranlar”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Sivas’ın Katili MİT, CIA, Kontrgerilla” “Faşizme Karşı Ya Birleşmek Ya Ölüm” sloganlarımızla, yürüyüşte yerimiz aldık.

Mitingin gerçekleştirileceği Kolej Meydanı’nı dolduranlar Sivas’ta katledilen 33 yiğit insan için saygı duruşunda bulundular, zamanaşımından yırtan canilerin halkın adaletinden kurtulamayacağını, Sivas’ın hesabının sorulacağını haykırdılar.

Halkımız, yapılan zulümlerin, çektirilen acıların, döktürülen gözyaşlarının, katledilen yurtseverlerin, devrimcilerin hesabının er veya geç sorulabileceğini gördü Haziran Direnişi ile.

Halkımız gördü, bir olunca güç olduğunu, o gücü hiçbir kuvvetin yıkamayacağını.

O gücün bu düzeni yıkabilmesinin yolunun örgütlenmekten geçtiğini, gerçek bir İşçi Sınıfı partisinin yaratılması gerektiğini de biz Kurtuluş Partililer göstereceğiz halkımıza. Halkımız da eninde sonunda görecek, Kurtuluşun Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın çizdiği, belirlediği ve O’nun öğrencilerinin devam ettirdiği yolda olduğunu.

Halklarımız, Türkiye’de her söylediği olaylarca harfi harfine doğrulanan, Halksever, Haksever, Yurtsever, Antiemperyalist, Antifeodal, Antişovenist HKP’nin yolunun aydınlık olduğunu, bu yolun sonunda Gezi Parkı’nda İsyanında deneyini yaşadığı Devrimin olduğunu görecek, anlayacak ve saflarımızda ulu yürüyüşümüze katılacak.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

Sivas Katliamı, 20’nci yıldönümünde İzmir’de bir kez daha lanetlendi

 

İnsanlık tarihinin en vahşi katliamlarından biri olan Sivas Katliamı, 20’nci yıldönümünde Halkın Kurtuluş Partisi, İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği, Yamanlar Kültür ve Spor Kulübü, Sevdilli ve Çevre Köyleri Sosyal Dayanışma Derneği İzmir Şubesi tarafından yapılan bir eylemle anıldı.

Ortaçağcı gericiler tarafından yapılan bu katliamı lanetleme ve yaşamını yitirenleri anma etkinliği Yamanlar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. 2 Temmuz Salı günü saat 20.30’da İPSD binası önünde toplanan kitle burada kortej oluşturup meşalelerle ve sloganlarla etkinliğin yapılacağı Nazım Hikmet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş boyunca sık sık “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek”, “Sivas’ın Hesabı Sorulacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”,”Şeriat Ortaçağdır”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”  sloganları atıldı.

Nazım Hikmet Meydanı’ndaki etkinlik Sivas Katliamı’nda ve Gezi Direnişinde yaşamını kaybedenler ve tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından etkinliği düzenleyen kurumlar adına Halkın Kurtuluş Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer bir konuşma yaptı.

Gençer konuşmasında, Sivas Katliamı’nı anarken bu yılki anmanın Gezi Direnişi ile örtüştüğünü ve artık halklarımızın hesap sormaya başladığını söyledi. Bundan sonra Tarihimiz gözden geçirilirken “Taksimden Önce, Taksimden Sonra” diye değerlendirilecektir, dedi.

Bu konuşmanın ardından Devrimci Sanatçı Aliyar Nihan sahneye çıktı ve söylediği güzel türkülerle duygularımızı dile getirdi.

Bu konserden sonra HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak söz aldı.

Çolak konuşmasında, Tayyipgiller’in Allah’la adam kandırdıklarını, bunların Hz. Muhammed ve Dört Halife’nin İslamlıyla hiçbir ilgilerinin bulunmadığını, bunların yaptığının CIA İslamı olduğunu söyledi. Ama artık Gezi Direnişi ile başlayan Halk İsyanı ile birlikte, bunlardan hesap sorulacağını söyledi.

Bu konuşmanın ardından sinevizyon gösterimi yapıldı.

Anma, Mustafa Özenç konseriyle sona erdi. 02.07.2013

 

Sivas Katliamını Unutmadık Unutturmayacağız!

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz