Sedat Peker’in ifşa ettiği, başta SPK eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu olmak üzere AKP’giller’den birçok mücrimi kapsayan rüşvet ve vurgun ilişkilerini yargıya taşıdık

28.08.2022
308
A+
A-

AKP’giller debelendikçe batıyor, battıkça debeleniyor. Partimiz bu çıkar amaçlı organize suç örgütünün tüm vurgunlarını, yolsuzluklarını, kamu malı hırsızlıklarını yargıya taşıyarak Tarihe not bırakmaya devam ediyor.

Son olarak Sedat Peker’in 50 tweet’lik ifşalarında adı geçen Mine Tozlu Sineren, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, SPK Eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB Deniz Meclis Üyesi, Binali Yıldırım’ın Danışmanı Salih Orakçı, Gazeteciler Orhan Pala ve Burak Taşçı hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusu sonrası açıklama yapan HKP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Ayça Okur şunları dile getirdi:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Gün geçmiyor ki AKP’giller’in organize ettiği, onların etrafında dönen yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık olayları açığa çıkmasın. Bu pisliklerin çoğunu da ve ayrıntılarıyla gemiyi terk edenlerin yaptığı açıklamalarla öğreniyoruz. Hepsi birbirinin rezilliğini kendisini kurtarma niyetiyle etrafa saçıyor. Biliyorlar ki gemi batıyor. Geminin Kaptanını yani Tayyip Erdoğan’ı, onun danışmanlarını, milletvekillerini gemiden atarsak pislik denizine, biz kurtuluruz sanıyorlar. Yanılıyorlar.

Ne oldu, hemen bakalım.

Mafyatik ilişkiler ağı içinde olan Sedat Peker, Deli Çavuş isimli sosyal medya hesabından 50 tweet’lik paylaşım yaptı. Bu paylaşımlarında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) eski Başkanı ve Halkbank eski Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Serkan Taranoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, (TOBB) Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ile ilgili rüşvet ve yolsuzluk iddialarında bulundu. Bu rüşvet ve yolsuzluk olaylarının “mağduru” olarak da Holdingin sahibi Marka Yatırım Mine Tozlu Sineren’i gösterdi.

Oysa TCK m. 252 çok açık bir şekilde rüşvet alanı da vereni de cezai yaptırıma tabi tutmuştur. Rüşvet verip de işi yine de yapılmayan Mine Tozlu Sineren bu işin mağduru değil, suç ortağıdır. Çok net.

Hatta işin içinde basında, Hürriyet Gazetesinde borsa manipülatörü ekonomi yazarı Burak Taşçı da var.

Demek ki neymiş?

Sömürgen, Ortaçağcı gerici AKPgiller iktidarı;  siyasetçisinden, danışmanına, ekonomistinden basınına, patronuna, hukuk kurumlarına kadar elbirliği içinde bu soygun düzeninin devamı için örgütlü bir şekilde faaliyet yürütüyormuş.

Olay nasıl işlemiş, aslında tüm kamuoyu biliyor. Özetleyelim:

Borsa danışmanlığı şirketi sahibi Mine Tozlu Sineren, çözülebilecek bir faaliyetinin önüne SPK Eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu tarafından taş koyulması üzerine, A. F. Taşkesenlioğlu’nun kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirilerek sorunun giderilebileceği ama karşılığında 12 milyon TL rüşvet vermesi salık veriliyor. Sözde mağdur Mine Hanımın, bu parayı veremeyeceğini söylüyor. Bu sefer şirketi ve kendi görüşmeleri ile yargılanacağı yönünde tehdit ediliyor. Bu arada araya Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu giriyor. O da 200 bin TL talep ediyor ayrıca diğer Cumhurbaşkanı danışmanı Korkmaz Karaca da sizi arar o daha çok ister aman ha ona para vermeyin, diyor.

Rüşvet almak isteyen Cumhurbaşkanı danışmanları kıran kırana yarışta. Uzatmayalım. Bu arada Başbakan Binali Yıldırım’ın danışmanları da işi çözmek için devreye giriyor. Onlar da şirkete başka bir isim aracılığıyla yüzde 50 ortak olmayı, Porche marka araba ve dağıtmak için de 2,5 milyon TL talep ediyorlar rüşvet olarak. Rüşvet vermezse yargılanacağı tehdidi yapılıyor yine. Sonuçta liste uzar gider. Ha bu arada listede yani işin içinde damat Berat’ın Abisi Serhat Albayrak da vardır.

Sonuçta 15 Temmuz Kapışmasında çark bozulur pislikler açığa çıkar.

O halde suç da suçlu da çok açık. Mine Tozlu Sineren, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, SPK Eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB Deniz Meclis Üyesi, Binali Yıldırım’ın Danışmanı Salih Orakçı, Gazeteciler Orhan Pala ve Burak Taşçı rüşvet çetesinin suç ortakları olması sebebiyle yargılanmalıdır, diyerek Halkın Kurtuluş Partisi olarak suç duyurusunda bulunduk. Dosya siz savcıların önünde. Gereğini bekler, Saygıyla halkımıza sunarız.

28 Ağustos 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz