Saygıdeğer Kuvayimilliyeci ve Mustafa Kemalci Komutan Vural Avar; Gerçek Aydın ve Vatanseverlerin gönlünde, bilincinde ve mücadelesinde bir kahraman olarak yaşayacak!

22.12.2022
247
A+
A-

AKP’giller, kâğıt üzerinde kalan, uygulanmayan, uygulatılmayan 28 Şubat 1997 MGK Kararlarını alan askerlerden Vural Avar Paşa’yı da katletti.

Evet katletti.

AKP’giller; 1997 yılında gemi azıya alarak gittikçe azgınlaşan Ortaçağcı Gericiliği kısa süreliğine de olsa durduran 28 Şubat Kararlarına alan Komutanlara kin ve nefret dolular. Acımaları, merhametleri, insanlıkları yok. Vural Paşa 85 yaşında ve ileri derecede Demans hastasıydı. Düşmüş ve kaburgalarını kırmıştı ama buna rağmen hastaneden “Cezaevinde kalabilir” raporu verildi, AKP’giller’in doktorları tarafından.

Bu değerli komutanın sevgili eşinin feryadına, isyanına hangi yürek dayanır… Bu sese tepki göstermeyen insanın insanlığından şüphe edilir:

Eşim çok hastaydı. Çok mücadele ettik ancak her raporda cezaevinde kalabilir yazısı olduğu için orada kaldı. Ne yazık ki hayatını cezaevinde kaybetti. Bugün cenazeyi almaya gittiğimizde teşekkür ettim, helalleştim onunla. Birlikte başarılı görevler yaptık. Çok sevildik, sayıldık. Bu herkese nasip olmayan bir şey. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu haksızlığı kabullenemiyorum. Benim için eşim ölmedi, kalbimde yaşıyor. O vatan şehidi oldu. Rütbeleri söküldüğü için askeri tören yapılmadı ancak sizlerin sayesinde bu kalabalıkla askeri törenden daha güzel bir tören yapıldı. Beni bu acı günümde yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum.”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu acılı gününde yalnız bırakmadık Vural Avar Paşa’yı ve sevgili eşini. Aydın olmanın, devrimci olmanın, Vatansever olmanın, insan olmanın bir gereğiydi Vural Paşa’yı son yolculuğuna uğurlamak; yerine getirdik. Çelengimizle, “Saygıdeğer Kuvayimilliyeci ve Mustafa Kemalci Komutan, Türkiye Halkının Size özür ve teşekkür borcu vardır. Kahramanlar olarak yaşayacaksınız.” dövizimizle saygıdeğer komutanımıza son görevimizi yerine getirdik.

28 Şubat Davası kapsamında yaptığı son savunmasında şöyle demiş Vural Paşa: “(…) biz seviyemiz ve mesleki geçmişimiz gereği kaçma şüphesini içimize sindiremeyiz. Bize yakışmaz. Tutukluluğumun kaldırılmasını isteyecektim, ancak suçsuz durumdaki arkadaşımın sizden hiç talepte bulunmuyorum demesi üzerine ben de talepte bulunmaktan vazgeçtim. Söylentiye göre, PKK açılımı nedeniyle af çıkacakmış. Suçtan aklanmadıkça böyle bir affı da kabul etmeyeceğim.

Ve işte Vural Paşa; bu yürekliliğin, cesaretin zerresine sahip olmayan Ortaçağcı AKP’giller tarafından cezaevinde ölüme gönderildi.

Eğer Vural Paşa’nın altına imza koyduğu 28 Şubat Kararları yaşama geçseydi, Ortaçağcı Faşist Din Devleti’ne doğru koşar adım gitmeyecekti ülkemiz. Bu kararlar yaşama geçseydi AKP’giller diye bir zulüm iktidarı olmayacaktı. İşte bunun içindir ki Ortaçağcı AKP’giller ve Amerikancılık paydasında buluşan sözde muhalefet düşmandır 28 Şubat Kararlarına ve bu kararların altına imza koyan Komutanlarımıza.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak ilk andan itibaren bu kararların arkasında durduk, açıklandığında desteklerimizi sunduk, dava süreçlerinde Komutanların yanlarında olduk, her türlü desteği sunacağımızı kendilerine ve kamuoyuna deklare ettik. Ve bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.

22 Aralık 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz