Şanlı Gezi İsyanı’mızı Yargılamalarınızla, Cezalarınızla Yok Edemezsiniz!

26.10.2015
595
A+
A-

Gezi İsyanı Ana Davasında Mahkeme Ceza Yağdırdı!

Türkiye’de bir heyula dolaşıyor: Gezi İsyanı heyulası…

Milyonların Tayyipgiller’e, Ortaçağcılara, emperyalistlere karşı ayaklandığı Gezi İsyanı’nın yankısı hâlâ sürüyor ve uzun yıllar da sürecek.

Gezi İsyanı’mızdaki şehitlerin katilleri doğru dürüst yargılanmazken, isyancılara yüzlerce dava açıldı. Tutuklamalar, cezalandırmalar oldu ve hâlâ devam eden davalar var.

En son kamuoyunda “Gezi Parkı Ana Davası” olarak bilinen davada 23.10.2015 tarihinde mahkeme yedisi yabancı uyruklu 255 sanıktan 244 sanığı,  “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, özel kıyafetleri usulsüz kullanma, ibadethaneyi kirletmek suretiyle zarar verme”den suçlu buldu ve 2 ay 15 gün ile 1 yıl 2 ay 16 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. Mahkeme ikisi asistan doktor 4 sanığı, “ibadethaneyi kirletmek”ten suçlu buldu. Sanıklar 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezalar ertelendi.

Yargımızın AKP’nin hukuk bürosuna dönüştürüldüğü şu günlerde Davanın bu şekilde sonuçlandırılması bizi şaşırtmadı.

Ancak biz biliyoruz ki bugünler de geçecek.

Şanlı Gezi İsyanı’mız devam edecek, Halkın İktidarı kurulacak. İşte o zaman tüm katliamların hesabı sorulacak, halkın haklı isyanı değil katliamcılar yargılanacak! 26.10.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkez

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz