Genel Başkan’ımız adına sosyal ağlarda açılan sahte hesaplara itibar edilmemelidir

27.10.2015
526
A+
A-

KAMUOYUNA DUYURUMUZDUR

7 Haziran 2015 genel seçimlerine katılma hakkı kazanan Partimiz, diğer siyasi partilere tanınan propaganda hakkından yararlanmış, Parti Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut TRT ekranlarında 7 Haziran seçimi öncesi 10’ar dakikalık iki konuşma yapmıştır.

Genel Başkan’ımızın yaptığı bu iki konuşma en çok izlenen seçim propaganda konuşmaları arasına girmiştir. Seçim konuşması için TRT ekranlarında söz aldığı andan itibaren konuşması sosyal ağlarda fazlaca ilgili görmüş, Partimizin sosyal ağlardaki adreslerine çokça tebrik ve destek mesajları iletilmiştir.

1 Kasım seçimleri dolayısıyla TRT ekranlarında yeniden seçime girecek bütün partilerin 10’ar dakikalık iki video kaydı yayınlanacaktır. Bu videolardan ilki 25 Ekim Pazar günü saat 20:04-20:14 arasında yayınlanmıştır. Kayıt yayınlandıktan sonra aynı durum tekrar yaşanmış, Partimize çeşitli kanallardan tebrik ve dayanışma mesajları iletilmiştir.

Sonrasında 26.10.2015 tarihinde twitter adlı sosyal paylaşım ağında Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’un adı kullanılarak sahte hesaplar açıldığını fark ettik. Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, TRT yayınları dışında şu an sadece Partimiz medya biriminin çekimlerini yaptığı videolarla zaman zaman gündem değerlendirmeleri yapmaktadır. Yayınlanmış onlarca kitabı ve makalesi yine Partimizin resmi kanalları üzerinden halkımıza ulaştırılmaktadır. Genel Başkan’ımızın bugün aktif olarak kullanılan hiçbir sosyal paylaşım sitesinde hesabı bulanmamaktadır. “Nurullah Ankut” ismi kullanılarak açılan hesapların ne Genel Başkan’ımızla ne Partimizle bir ilgisinin bulunmadığını bildiririz. İrtibat kurduğumuz ve herhangi bir cevap alamadığımız bu hesaplar ile ilgili resmi başvuruların en kısa zamanda yapılacağını kamuoyu ile paylaşmayı görev biliriz. 27.10.2015

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz