Real Market İşçileri Birinci Alacaklılar Toplantısına Katılıyor

16.11.2017
503
A+
A-

BASINA VE KAMUOYUNA

Real Market İşçileri Birinci Alacaklılar Toplantısına Katılıyor

17 Kasım Cuma günü Anadolu Adliyesi’nde, hileli bir biçimde iflas ettirilen Real Marketle ilgili birinci alacaklılar toplantısı yapılacaktır. Bu toplantıda alacaklılar arasından süreci takip etmek için bir kurul oluşturulacaktır. Real Market işçileri oluşacak bu kurula kendilerinden bir işçinin, temsilci seçilmesi için birinci alacaklılar toplantısına katılacaktır.

Toplantı öncesinde Anadolu Adalet Sarayı Kartal Adliyesi önünde konu ile ilgili, hakları gasp edilen Real Market işçileri ve ailelerinin katılacağı kitlesel bir basın açıklaması yapılacaktır.

Real Market işçileri, Ağustos ayından bu yana hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine, sarı sendikacılığa karşı, Sendikamızın mücadeleyi sahiplenmesiyle devam ediyor.

Bu güne kadar, İstanbul, Ankara, Konya, Adana ve Kayseri’de kitlesel eylemler gerçekleştirildi. Beğendik A.Ş. hakkında Ankara ve İstanbul’da hileli iflasla ilgili olarak Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulundu. Alman Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yapıldı.

Real Market işçilerin haklarının ödenmesi de 1475 sayılı Yasa’nın 14. maddesine göre Metro A.G’de sorumludur.

Bu nedenle de Real Market İşçilerinin direnişi İstanbul (Kozyatağı, Güneşli), Ankara, Adana ve Konya’da Metro mağazaları önünde haftanın belirli günlerinde sürmektedir.

Metro A.G’nin işletmesi olan Media Markt’ların önünde de kitlesel basın açıklaması ve eylemler gerçekleşmektedir.

Anadolu Adalet Sarayı Kartal Adliyesi önünde yapılacak basın açıklamasını işçi temsilcileri yapacak. Nakliyat-İş Sendikasının yöneticilerinin de katılacağı eylemimizde Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu da bir açıklama yapacak.

Kitlesel olarak yapılacak basın açıklamasına tüm basın emekçileri, halk örgütleri davetlidir. 16.11.2017

Basın Açıklamasının Yapılacağı;

Yer     : Anadolu Adalet Sarayı Kartal Adliyesi Önü

Adres : Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Tarih : 17.11.2017 Cuma

Saat   : 12:00

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz