Partimiz; Ortaçağcı, Tecavüzcü, Kamu Malı Yiyicisi Ensar “Vakfı”nın ve onların maddi-manevi destekçisi AKP’giller’in peşini bırakmıyor

31.07.2021
387
A+
A-

AKP’giller’in her gün bir kamu malı hırsızlığı, bir kamu malını yandaşlara ve Ortaçağcı kurumlara peşkeşi, vatan satıcılığı ortaya çıkıyor. Artık toplumun büyük çoğunluğunu alıştırdılar, bu kanunsuzlukları olağan karşılar hale getirdiler. Ama biz kanıksamıyoruz. Her duyduğumuzda, yılların birikiminin, milyonların alınterinin talan edilmesini, peşkeş çekilmesini; öfkeden tir tir titriyoruz. Hayır diyoruz, Hayır!

Bu soygunlar, bu vurgunlar, bu talanlar teşhir edilmeli, Tarihin hafızasına kaydedilmeli, fiili ve hukuki mutlaka bir şey yapılmalı, diyoruz. Biz Devrimciyiz; Halkımıza, Halkımızın değerlerine, Halkımızın birikimlerine karşı sorumluluğumuz var. Emekçi Halkımıza sözümüz var; nihai kurtuluşumuz için her türlü mücadeleyi vereceğimize dair. İşte bu mücadelelerimiz de İkinci Kurtuluş Savaşı’mızın birer parçası. O kutlu güne giden yolda, bu mücadelelerin hepsi birer kilometre taşı.

Bu seferki vurgun, soygun, dolandırıcılığın adresi yine Ensar Vakfı. Peşkeş çeken yine bir AKP’giller’in Belediyesi; Üsküdar Belediyesi. Neredeyse hiçbir ilde peşkeş çekmedikleri bir kamu malı, aşırmadıkları bir kamu arazisi, binası kalmadı. Partimiz; AKP’li İstanbul Üsküdar Belediyesinin, sadece 2021 yılı için 6 milyon 323 bin TL karşılığında, 25 bin gıda kolisi alımı ihalesini, Mütevelli Heyeti Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’e vermesini yargıya taşıdı. Sadece 2021 yılı için diyoruz, çünkü son 5 yılın toplam peşkeşi 75 milyon TL’yi bulmakta.

Halkçı Hukukçularımız, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Ayaz, İsa Doğan, Mehmet Beşir Aksakal, Mehmet Yapıcı, Vefa Yunus Taylan, Zekeriya Şanlıer, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin hakkında; “Görevi Kötüye Kullanma”, “Görevinden kaynaklı kişi ve kurum kayırma (Ayırımcılık)”, “Bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep olmak (İrtikâp)”, “Nitelikli Dolandırıcılık, Nüfuz Ticareti” suçlarını işlediklerini belirterek İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurumuz sonrası Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran Yoldaşın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Değerli halkımız;

AKP’giller iktidarının yandaşlara kamu mallarını peşkeş çekmesi hızla devam ediyor. En son basına yansıyan örnek, Üsküdar Belediyesinin Ensar Vakfı’nın Mütevelli Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’in Şirketine aktardığı ihaleler.

Tespit edildiği kadarıyla son beş yılda yaklaşık 74 Milyonluk ihale bu kişiye aktarılmış. Bu açıkça kamu mallarının yandaşlara peşkeş çekilmesidir. Ensar Vakfı’nın Karaman’da küçücük çocuklarımıza tecavüzüyle meşhur olduğu hepinizin bilgisi dâhilinde. Ama bunlar böylesine tescilli Vakıflara, Örgütlere bile sadece kendilerine yandaş olduğu, Siyasal İslamcı olduğu için kamu mallarını peşkeş çekmekten bir an bile vazgeçmiyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugüne kadar bu tür yolsuzluklara, haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı sürekli mücadele ettik. Bu konuda da davranışa geçtik ve kamu mallarımızın göz göre göre hakka, hukuka, hakkaniyete ve yasaya en küçük bir saygı duymadan bir kısım yandaş vakfa, yöneticilerine peşkeş çekilmesine dur demek için suç duyurusunda bulunduk.

Ne yazık ki AKP’giller’in Hukuk Bürolarına dönüştürülmüş Yargıdan çok fazla umudumuz yok. Aslında böylesine bir suç işlendiğinde Yasa Hükmü gereği hemen davranışa geçip, soruşturma yapıp, akabinde dava açması gereken Cumhuriyet Savcıları görevlerini yapmamaktadırlar. Biz hem Tarihe not düşmek, hem bu savcılara Yasal zorunluluk olan görevlerini hatırlatmak için bu suç duyurusunda bulunduk.

Halkın Kurtuluş Partisi halkımıza yönelik her türlü haksızlıklara, yolsuzluklara karşı mücadeleye devam edecek.

30 Temmuz 2021

HKP Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz