Konya’da yedi masum Kürt insanımızın canice, alçakça katledilmesini lanetliyoruz!

01.08.2021
479
A+
A-

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesinde 30 Temmuz akşamı yapılan bir saldırı sonucu Dedeoğulları Ailesine mensup dördü kadın olmak üzere yedi masum insanımız acımasızca, canice ve alçakça katledildi. Olayın failleri olan şerefsizler insanlıktan o kadar çıkmışlardı ki masum yedi insanı katletmekle yetinmeyip bir de Dedeoğulları Ailesinin yaşadığı evi ateşe verdiler.

Yapılan bu katliam, doğal olarak kamuoyu nezdinde büyük bir infial yarattı. Yüreğinde zerre kadar da olsa vicdan, merhamet ve acıma duygusu barındıran tüm insanlarımız bu aşağılık katliamı lanetlediler.

Bir aileden kadınlar da dahil olmak üzere yedi masum insanın katledilmesi, elbette ki her halükârda büyük bir alçaklıktır, kahpeliktir. Fakat Konya’daki katliamın en önemli yönlerinden biri, katledilen ailenin Kürt bir aile olmasıdır.

Her ne amaçla, kim tarafından yapılmış olursa olsun bu tür alçakça katliamlar, bin yıldır bu coğrafyada kardeşçe yaşama iradesini göstermiş olan Kürt ve Türk Halkları arasına nifak sokma çabaları içinde bulunan, başta ABD-AB Emperyalistleri olmak üzere tüm karanlık odakların ekmeğine yağ sürmektedir. Bu tür katliamlar zaman zaman ipleri CIA’nın elinde olan Kontrgerilla tarafından iradi olarak tertiplenmekte, zaman zaman kişiler ya da aileler arasındaki özel sorunlara dayanmaktadır. Her iki durumda da ortaya çıkan karanlık provokatörler, bu tür alçaklıkları Türk ve Kürt Halkları arasındaki kardeşliği baltalamak için bir fırsat olarak görmektedirler.

İşte bin yıl boyunca etle tırnak gibi kaynaşmış bulunan Halklarımızın kaçınması gereken en önemli tehlike budur. 1071’de Malazgirt’te, 1915’te Çanakkale’de, ardından Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda kader birliği etmiş, düşmana karşı omuz omuza savaşmış olan Türk ve Kürt Halkları; araya nifak tohumları serpmek isteyen karanlık güçlere prim vermeyecek kadar uyanıktır, duyarlıdır, hoşgörülüdür. Hiçbir güç, Kürt ve Türk Halkları arasındaki bağları koparmaya muktedir olamayacaktır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak canice katledilen Dedeoğulları Ailesinin yakınlarına başsağlığı diliyor, acılarını yürekten hissediyor ve paylaşıyoruz.

Partimiz Konya İl Örgütünden bir heyetimiz de bugün acılı ailenin yakınlarına taziye ziyaretine gitmiş ve Partimizin başsağlığı dileklerini iletmiştir.

 Yaşasın Kürt ve Türk Halklarının Ebedi Kardeşliği!

1 Ağustos 2021

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz