Partimiz, Bodrum’daki hazine arazisinin imara açılarak yandaşlara peşkeşini yargıya taşıdı!

06.04.2022
193
A+
A-

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Bitez Mahallesi’ndeki, kamu için kullanılması gereken Hazine arazisi AKP’giller’in Reisi’nin kararıyla imar planı değiştirilerek yapılaşmaya açıldı. 29 dönüm büyüklüğündeki arazi 242 milyon liraya AKP’giller’e yakın bir şirkete peşkeş çekildi.

Partimiz avukatları hazine arazisinin AKP’giller’e yakın şirkete peşkeş çekilmesine karşıkonuyu yargıya taşıdı.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Av. Pınar Akbina Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Değerli Halkımız, AKP’giller’in yeni bir vurgunuyla karşı karşıyayız. Muğla’nın Bodrum İlçesindeki Bitez Mahallesinde, aslında kamu için kullanılması gereken hazine arazisi Cumhurbaşkanlığı kararı ile imar planı değiştirilerek yapılaşmaya açılmıştır.

Yapılaşmaya açılan 29 dönüm büyüklüğündeki arazi, 242 milyon liraya AKP’giller’e yakınlığıyla bilinen Rekuba İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi isimli şirkete satılmıştır. Ve bu şirket kuruluşundan sonraki iki aylık süreçte bu parayı ödeyerek araziyi satın almıştır. Aslında kuruluş sürecinde 1 milyon TL’lik sermayeye sahiptir bu şirket. Ve bu karar alındıktan sonra iki gün içerisinde ne yazık ki bu bölgedeki endemik bitkilerden 801 ağaç yok edilmiştir. Bölge halkının kendi elleriyle 50 yıl önce diktiği ağaçlar yok edilmiştir. Ve bu karar alındıktan iki gün sonra yapılmıştır bunlar ne yazık ki.

Bodrum Belediyesi tarafından açılmış olan davalar devam ederken, Cumhurbaşkanlığı kararıyla yapılmıştır bu uygulamalar.

İşte biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksız uygulamalara, bu vurguna karşı; AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özelleştirme İdaresi Başkanı Bekir Emre Haykır, Rekuba İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Emre Kubba, Rekuba İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Reşitoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Tarım ve Orman Eski Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında ‘görevi kötüye kullanma, orman kanununa aykırılık, irtikâp, ihaleye fesat karıştırma ve nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından Bodrum Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin programında, çevreye ve tarihe saygı bölümünde “Dünyanın en güzel yerleri arasında gösterilen kıyılarımız yakıp yıkılarak turistik otellerle, pahalı konutlarla doldurulmaktadır. Bu tahribatı hükümetleriyle, yerel yöneticileriyle, parababalarının emrindeki siyasiler yapmaktadır. Bu nedenle Partimiz, ülkemizdeki zenginliklerin ortaya çıkarılması, çıkarılan ve bilinenlerin de korunmasını önemle savunur. Bunun içinde gerekli çalışmayı yapar, önlemi alır” denilmektedir. İşte biz suç duyurularını bu nedenle yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

06.04.2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz